Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Diéta abbahagyása után visszaj...

Diéta abbahagyása után visszajönnek a leadott kilók? Ti hogy diétáztok? Pl. edzetek egész évben, és évente egyszer 12 hétig?

Figyelt kérdés
2014. nov. 11. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A diéta maga az étrend. Izomnövelésnél tömegnöelő diéta van, zsírleadásnál szálkásító diéta, a forma tartásához meg szintentartó diéta van.


Elösször izomtömeget növelünk, majd az ezzel feljött zsírt leadjuk, és ha már megfelel a forma, azt szintentartjuk, amit akármeddig lehet tartani (kis túlzással)

2014. nov. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha én alapból zsírosabb vagyok( egyébként lány vagyok, 67 kg és 165 cm). Itthon edzek saját testsúlyos, vagy intervall edzéseket, plussz aerob szinte minden nap. Nem versenydiétára gondoltam. Szerintem alapból jól eszek, mióta letettem a cigit azóta nem bírok megszabadulni ettől a pár kilótól. Mit tegyek? Akkor ne kezdjek még bele szálkásító diétába, csak egyek rendesen, és tornázzak. Mikor tudom eldönteni, hogy megvan-e már a megfelelő mennyiségű izomzat a diétához?
2014. nov. 11. 19:08
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A szálkásító diéta az, ami a kalóriaminuszos állapotot jelenti. Nem kell nagy kalóriaminusz, sőt tilos a koplalás is. De a csak jól eszek féle étrenddel nem biztos hogy előteremted a kalóriaminuszos állapotot.


Hogy van-e megfelelő izomtömeg, erre nincs képlet, a tükörben látnod kell. De minél több az izom, annál több energiát használsz fel napközben, ergo könnyebb a szálkásítás. Ezért célszerű tömegnövelő diétával kezdeni az izomnövelésért, persze ha nem zavaró a már meglévő zsírréteg.


Az edzések meg ne sajáttestsúlyos vagy intervall edzések legyenek, hanem sajáttestúlyos és intervall edzések :D


Az aerob edzés ettől független mehet, ha a szálkásítás a cél.

2014. nov. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha zsírt akarsz leadni, akkor muszáj szálkásító diétába kezdened és azt tartani. Kalória mínuszban tudsz zsírt leadni. Magas fehérjebevitel legyen és kevés ch.

Nálunk testépítőknél (már ha nevezhetem magam annak, mert nem versenyzek) ciklikusan követik egymást a tömegnövelő étrendek és a szálkásító diéták. Tehát igen, a szálkásítás után jön vissza zsír, de izom is, mert az a cél, hogy kalória pluszban izmosodjunk. Majd ha megint felment egy jelentősebb tömeg, aminek szerencsés esetben a nagy része izom, akkor megint jöhet a szálkásítás. És így tovább... De olyan is van, hogy valaki tart egy formát közepes ch-val. Nincs kőbe vésett irányelv, mindenkinek más a célja és máshogy tudja megvalósítani, mivel a genetikában is nagy eltérések vannak.

2014. nov. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!