Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért csak a tejsavó? Tudom,...

Miért csak a tejsavó? Tudom, hogy gyors felszívódásu. A szóját miért szólja le mindenki? Kevés benne a ch és a zsír. Mi a baj a szójával?

Figyelt kérdés
2014. nov. 17. 09:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem olyan biológiai értékű
2014. nov. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de hát a fehérje az fehérje, nem?
2014. nov. 17. 10:58
 3/9 anonim ***** válasza:
a szója növényi fehérje ami kevésbé hasznosul, mint az állati. ergo többet kell belőle enned/innod. amúgy vannak róla téveszmék, legendák , mindenkinek más a véleménye róla, de szerintem nyugodtan lehet használni. sok ember ér el szép eredményt állati fehérje nélkül, egyszerűen az jobban ajánlott, ennyi.
2014. nov. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
fehérje meg fehérje között is van különbség (teljes értékű, nem teljes értékű), ugyanúgy szénhidrát és szénhidrát között is (lassú illetve gyors felszívódású) és zsírok között is (telített, telítetlen)
2014. nov. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akinek jó a szója, az használja azt. Olyan nagy gond nincs vele, pusztán van aki nem bírja, vagy nem jól hasznosítja.

A szóját szokták az egyetlen teljes értékű növényi feherjeforrasnak tartani, holott ez nem igaz. A gabonafélék többsége, a hüvelyesek mindegyike, az elterjedt olajos magvak mind tartalmazzák az összes esszenciális aminosavat, vagyis teljes értékűek. Nézegettem régebben az ndb.nal.usda.gov-on, asszem egy ritkábban használt gabonafelebol hiányzott valamelyik, de az is lehet hogy nem is esszenciális volt.

Nem tudom honnan terjedt el ez a tévhit hogy nem teljes értékűek a növényi fehérjék, de elég masszívan tartja magát.

2014. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A gabonaféléknél lehet olyan probléma, hogy mivel némelyiknél az arányok nagyon rosszak, ezért ha csak azt és keveset eszik belole az ember, akkor kialakulhat hiány.

De a huvelyeseknel, olajos magvaknal, sőt még a búzánál, zabnál se, már nincs ilyen veszély.

2014. nov. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem csak a tejsavó.Mert ha hosszútávú egészség oldaláról nézzük,akkor a tojás protein a legjobb.A tej és a tejszármazékok gyulladásnövelő folyamatokat tarthatnak fent a szervezetben és ez táptalaja lehet különböző civilizációs betegségeknek.A szójára ez meg fokozottan igaz.Hosszabb távon egészségtelen,mert az ember nem arra van adaptálódva,nem arra alakította ki az evolúció,hogy szójából pótolja bármiféle táplálék igényét.Még egyszerűbben-húst és tojást eszik az ember 250ezer éve.Tejet és tejszármazékokat ilyen mértékben mint manapság 160 éve fogyaszt,gabonát és származékait 8-10ezer éve.Ebből le tudod vonni,hogy melyikhez adaptálódott legjobban a szervezetünk.
2014. nov. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A növényi eredetű fehérjék nem "komplett fehérjék" vagyis nem megfelelő arányban és/vagy mennyiségben tartalmazzák a szükséges aminosavakat. Másik inkomplett, vagy teljes értékű fehérjével teljes értékűvé tehetők.

Egészségügyi iskolában elég sokat tudok/tanulok erről. A növényi fehérjék NEM teljes értékűek.

2014. nov. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az arányok egy dolog. Sok helyen azt írják, hogy nem tartalmaznak minden esszenciális aminosavat. Ez nem igaz, mert tartalmazzák, méghozzá ha nem is ideális, de elfogadható arányban, kivéve néhány gabonafélét, de még azok is tartalmazzák, csak ott már nagyon rossz az arány.

De amiket írtam pl, azoknál már nincs ilyen probléma.

Felesleges erről vitatkozni, nézz utána az említett adatbázisban ha nem hiszed.

2014. nov. 18. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!