Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért mondja azt a testnevelő...

Miért mondja azt a testnevelő tanárom hogy a gyúrástól megállunk a növésben?

Figyelt kérdés
Egy kicsit megijesztett és emiatt nem is edzettem hetekig,meg egy csomó embertől halottam hogy ettől meglehet állni a növésben,de közben a csoport másik fele meg azt mondja hogy nem és nem tudom hol az igazság.Meg kb. azóta nem nőttem mióta elkezdtem edzeni,mondjuk ez lehet egy véletlen össze függés,de nem tudom.Saját testsúllyal edzettem kb fél évig és az idő alatt semmit se nőttem.14f (ha minden igaz még nőnöm kéne,hisz még apám is majd 10 centivel magasabb nálam.)
2014. nov. 20. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Azért van egy kis különbség a gyúrás meg a saját testsúlyos edzés között és mondjuk az erőemelés között. Te a saját testsúlyt kevered a gyúrással, a tesitanárod meg az erőemelést, vagy csak egyszerűen sötét.

Ízületekre kell vigyázni fiatalon, de növésben nem fogsz megállni az biztos. Az igaz hogy sok testépítő alacsony, de ők nem azért alacsonyak mert testépítők, hanem pont fordítva :)

2014. nov. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Arra gondolt, hogy a nehéz súly összenyom, ami egyébként kicsit sci-fi szerű, mert egy 14 éves nem fog mondjuk 80 kilókkal guggolni normál esetben, 40-50 kiló pedig nem gátolja a növekedésben.

De hát a testépítés régóta közellenség.

2014. nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

mert a tesitanárok olyan buták mint a föld.

múltkor tesin bementünk kondiba, jött ő is, mikor meglátta hogy 30kilóval guggolok, majdnem szívbajt kapott. (szabályosan csináltam) erre elkezdi, hogy ha sokat guggolok tönkremegy a térdem, soha nem állok lábra meg ilyeneket.

2014. nov. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 KillBéla ***** válasza:
0%
Szívesen megnézném a tesitanárod fejét, miközben előtte guggolok 150-l. :D Ez a növekedéses dolog csak egy mítosz.
2014. nov. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ez tipikus tesitanár duma, meg hogy ne szedjél fehérjét, hanem inkább sok tejet igyál... Baromság! Kizárt, hogy kondizás miatt megállsz a növekedésben. Hogy nézett ki az edzésed amúgy, heti hányszor jártál, milyen izomcsoportot mozgattál?
2014. nov. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
EXTRÉM nagy súlyok esetén felgyorsulhat a csontosodás, ami befolyással lehet a növekedésre, ha ép eszűen edzel akkor nem.
2014. nov. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez onnan terjedt el a buta tesitanárok között, hogy az átlag feletti tesztoszteronhormon mennyisége lezárja a csontvégeket vagy ilyesmi, de ez edzéstől nem lehet, csak a szteroidoktól.
2014. nov. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet mítosz, de én 13 éves korom óta tolom a vasat keményen, azóta egy centit se nőttem magasságra. Fax tudja van e összefüggés, de ez van
2022. jan. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!