Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Oldalsó farizomra milyen...

Oldalsó farizomra milyen gyakorlatok vannak?

Figyelt kérdés
Lehetőleg olyanokat szeretnék, amiket otthon is tudok csinálni, nem csak edzőteremben.
2014. nov. 20. 20:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk guggolj terpeszállásból.
2014. nov. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

oldalsó farizom nincs :)

farizmok:

-gluteus maximus= nagy farizom- ez borítja az egész "feneket" persze a bőr és a zsírszövet után jön, leginkább ez adja a formát

-gluteus medius és gluteus minimus =közepes- és kis farizom- alsóbb rétegekben találhatóak, segítik a csípőízület különböző mozgásait.

ezeken kívül van még csomó kisebb izom a medencecsont és a combcsont között, amik mind az ízület mozgásait segítik elő.


a fenék szép formájának elérésére pedig a standard gyakorlatok: guggolás, kitörés (felhúzás, de az otthon nem biztos hogy megy). ha bármilyen súlyod van otthon, használd!

2014. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tisztában vagyok az anatómiával, viszont a medius akkor is lateralisabban van, a maximus pedig ha megszakadok sem fog annyit oldalra fejlődni, hogy azt a részt is "kitöltse". :) Otthon van súlyzóm, de azzal guggolással és kitöréssel is csak "hátul" nő az izom, oldalra nem, így gondoltam csak van valami olyan gyakorlat, ami inkább azt dolgoztatja meg.
2014. nov. 20. 20:55
 4/4 anonim ***** válasza:
hát figyelj, ugye a medius rostjai merőlegesek kábé a maximusra, szóval valószínűleg jobban dolgozik, ha mondjuk felemeled hátra a lábad, de nem teljesen hátra, hanem inkább oldalra. az a gond viszont, hogy a lábemelés ilyen módon nem igazán nagy megterhelés. (még ilyen lábra csatolható súllyal sem. edzőteremben lehet pl csigán próbálkozni vele, otthon nem tudom... esetleg csámpázva guggolsz le :)
2014. nov. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!