Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi időnek kell eltelnie...

Mennyi időnek kell eltelnie az edzés előtti koffein és az előtte való étkezés között?

Figyelt kérdés
Csak mert nekem az utóbbi időben egyáltalán nem hat a koffein, pedig tartottam kétszer is 1 hónap pihenőt vele, de semmi. Evés után kb 40-50 percel és edzés előtt kb 20-30 percel szoktam bevenni. Lehet, hogy az előtte való evés rontja a felszívódást? Csak mert 6-700mg koffeintől sem érzek semmi az utóbbi időben, pedig más valószínűleg a falnak menne ennyitől...
2014. nov. 28. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Én reggel szoktam inni egy kávét, aztán este hatkor edzek.
2014. nov. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Edzés előtt egy órával eszek, közvetlen edzés előtt meg megy a koffein (igaz kávé formájában)

Szerintem egyébként hozzászokott a szervezet a nagy dózisú koffeinhez, azért nem hat. Tarts egy pár nap vagy inkább egy pár hét szünetet.

2014. nov. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már tartottam 2x 1hónapot (vagyis 2x 4hetet)
2014. nov. 28. 15:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyjából 800-1000 mg-ig én sem érzek semmit és ha egyáltalán nem fogyasztok koffeint, akkor sincsenek elvonási tüneteim.

Teljesen lényegtelen az energiaszintemnek, hogy iszok-e kávét, veszek be koffein tablettát vagy nem, reggel is föl tudok kelni kávé nélkül és estig bírom...


Szóval nem hiszem, hogy hozzászoktam, hanem "immunis vagyok rá".

Így az sem segít, ha tartok pár hetes pihenőt, hogy kiürüljön.


Grammos napi adagot pedig nem merek nyomni, mert ha nem is érzem, attól még lehet káros és nem akarok rosszat magamnak. :)


Szerintem te se foglalkozz vele, ha szereted a kávét, akkor igyál amennyi jól esik, de ne koffeinnel akark rápörögni az edzésre.

2014. nov. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem kávézok, csak az edzés kedvéért innék koffeint.

Hát akkor ezek szerint egy cipőben járunk, mivel 1-1ben így vagyok a dologgal, ahogy leírtad.

2014. nov. 28. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!