Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kéne edzenem?

Tomika888 kérdése:

Hogyan kéne edzenem?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok. Szeretném ha kockás hasam lenne, illetve a mellizom sem ártana. Egyátalán mem szeretnék testépítő lenni. Nem vagyok kövér, szóval meg lenne rá minden esélyem. Hogyan tudnám ezt megoldani, lehetőleg itthoni edzéssel? A másik probléma az, hogy mikor utána olvastam, mindenhol az étkezésről írtak al egtöbbet, hogy milyen fontos Leírtak különböző számokat, fehérje bevitelt stb. Csak nekem ez teljesen kínai, így fel sem fogtam. Tudnátok ebben is tanácsot adni? Kb miket kéne ennem és milyen mennyiségben.

Nagyon hlálás lennék és előre is köszönöm a válaszokat.



2014. nov. 22. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Olvasd el A sárga kapszulát, utána mindent tisztábban látsz majd.

Alap tömegnövelő étrend:

2*ttkg fehérje

5-6*ttkg szénhidrát

1*ttkg zsír (min. a fele legyen telítetlen)


Nézd meg mit eszel, írd be google-ba, x étel tápanyagtartalma.

Legegyszerűbben rizsből és csirkéből/marhából lehet összeállítani egy ilyen étrendet.

2014. nov. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi a kínai abban, hogy ahány kg vagy, kétszer annyi fehérjét kell megenned grammban?
2014. nov. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
Hát, nem tudom, a mi időnkben nem szedtünk semmit, ettük, ami éppen volt, mégis olyan (valódi!) izmokat növesztettünk, hogy ihaj. Igaz, nem két hónap alatt.
2014. nov. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3

Hát nem is növesztettetek annyi izmot.

2014. nov. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen az a valódi izom?

És milyen az az izom, amelyik nem valódi?

2014. nov. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

Pl. szintol, am. a 3-as válaszolóról lerí, hogy nem ért hozzá, szóval kár itt az időt fecsérelni.

2014. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze a szintol nem izom, hanem olaj, viszont kívülről annak látszik egy laikus szemében.
2014. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
még fiatal vagy ahhoz, hogy gyúrj, hidd el! akik ilyen idősen elkezdtek gyúrni, mind fejletlen, alacsony kispéniszű gyökerek maradtak, ez a kor még a testi fejlődésé, kb 20-22 éves kortól kezdj el gyúrni aktívan, akkor lesz az ideje
2014. nov. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Istenem, miért kell a teljesen laikus embereknek válaszolgatni. Az más kérdés, ennyi idősen még elég a sajáttestsúlyos edzés is, nem kell nagy súlyokkal szabálytalanul, az izommunkát nem érezve bohóckodni. De idővel kell. A tesztotermelés meg 18 éves korban a legaktuálisabb izomfejlesztés céljából, miért ne használná ki?


Az, meg hogy nem bírsz magadtól összeállítani egy étrendet, csak annyit jelent, lusta vagy vagy életképtelen. Dönsd el. De segítek akkor már kicsit, de attól még sokat kell olvasnod.


Általánosan elfogadot, hogy a fejlődéshez 2g/testsúlykilógramm fehérje kell. Ha te 65kg vagy, akkor naponta 130g fehérjét kell bevinned (törekedjünk az állati fehérjékre). Fogsz szépen egy kalóriatáblázatot és megnézed, miben mennyi fehérje van. 100g csirkemellben kb 22g fehérje van. Egy tojásban mérettől függően kb 7g fehérje. Grammpontos mérleg és számolás. Persze mindent nyersen mérve, mert van akinek ez is dilemmát okoz.


A szénhidrát kb ugyanígy, csak testalkattól függően kellhet napi 3-5-7g szénhidrát is. Elkezded szépen 5g/testsúlykilógramm szénhidráttal, ha a havi növekedés több mint 2kg akkor csökkentesz, ha nincs ennyi akkor növelsz a szénhidráton.


Alapból mindenkinek kockás a hasa, a kockák vastagságát tudod csak edzéssel növelni. Ehhez kalóriaplusszos étrend kell, viszont ez zsírosodással is jár. Hogy látszódjanak a kockák, a zsírt visznt szálkásítás útján le kell adni. De egyszerre nem megy.


Ennyit tudok segíteni, könyvet nem fogok írni neked, megtették már elöttem - > sárga kapszula.

2014. nov. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!