Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan szerezhetek majd...

Hogyan szerezhetek majd később hírnevet magamnak, hogy kicsit híresebb személyi edző legyek, mint az átlag?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyjából egy éve foglalkozok már testépítéssel, nagyon bejön, nagyon sokat olvastam róla, magam is komoly dolgokat szeretnék elérni ezzel a sporttal, vagy életmóddal, ahogy tetszik. :) Sokat tudok már az étkezésről, az edzésformákról, és 16 éves létemre a suliba is elég sok embernek adok tanácsot, segítem az edzését. Ez nagyon bejön, szeretnék híresebb személyi edző lenni, ha nem is mint Lazar Angelov,( ő a példaképem) de legalább azt, hogy országszerte ismerjenek, persze a határ a csillagos ég. A kérdésem az, hogy pl. Zyzz hogy szerzett magának nevet? Elég lesz az, ha edzős videókat töltök fel, meg esetleg egykét testépítő versenyre is elmegyek? (A dolog szépséghibája lehet, hogy nem tolok szteroidot, és sosem szeretnék, naturálban akarom magamból kihozni a maxot)

És a kérdésem, hogy a testnevelés egyetemre éri meg jobban elmenni, vagy egy sima OKJ-s képzést elvégezni?


A válaszokat előre is köszönöm! :)


2014. dec. 7. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:

ez tök jó! főleg, hogy olyan sok személyi edzőt lehet látni, akiknek nem hogy nevük, de tudásuk se nagoyn van, és az edzésük nem sokat ér...szóval jó hogy te rendesen akarod csinálni :) én a tf-et javaslom, mert szerintem fontos, hogy tanulj anatómiát, meg sok minden mást, plusz egy kis pedagógiát is, meg iylenek, ezekre az okj-n nincs elég idő és energia.

nekem személy szerint nem jelent nagoybb referenciát, hogy valaki elindul-e versenyen vagy nem, ha látom, hogy mennyire izmos. ha ki tudod hozni magadból a maximumot szteroidok nélkül, akkor én nem foglalkoznék vele, hogy mentél-e versenyre és persze ehhez telenyomtad-e magad cuccal. de ez az én véleményem, valószínűleg a többség szívesebben megy olyan edzőhöz, aki fel tud mutatni versenyeredményeket.

2014. dec. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A Tf-en belül van külön személyi edző képesítés, vagy mit jelöljek be, nézzek? Mert nem nagyon találtam külön olyat, hogy személyi edző.

2014. dec. 7. 10:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
zyzz ugy lett híres hogy játszotta a fejét és mindig mindenhol mutogatta magát . mivel rengeteg személyi edző van így nem látok rá sok sikert ,hogy pont te fogsz kitörni de hírnevet akkor tudsz szerezni ha te is jól nézel ki + sok versenyre jársz. ennyi
2014. dec. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
sztem a "szakedző" képzés foglalja magában, és azon belül gondolom szakosodás van a különböző sportágakra, de én is csak a honlapjukról néztem. esetleg próbálj megkérdezni olyat, aki tf-re jár, vagy menj el nyílt napra, ott segítenek a továbbtanulásban :)
2014. dec. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rajta leszek, köszönöm a válaszokat! :)
2014. dec. 7. 12:15
 6/7 anonim ***** válasza:

lol, hihihi, testépítés egyetem, agyam eldobom, b+.


Két út van, egy nehéz, és egy könnyű.

Mivel egy éve súlyzózol (lóf4sz kategória), te csak egy kis köcsög szobanövény vagy a teremben, aki többet okoskodik, mint amennyit edz. Nem szégyen, én is így kezdtem, mindenki ismeri ezt a kategóriát a termekben.


A nehéz út:

Először is, kell a tudás, az évek edzésmunkája. Aztán elvégezhetsz mondjuk egy TF-et, vagy egy Testnevelő tanári diplomát szerezhetsz, hogy legyen egy átfogó képed az "edzésről". Másik, szarabb megoldás, ha szerzel egy okj-s edzői képesítést, testépítés és fitness edző címmel. Persze ez még csak arra elég, hogy edzőnek hivasd magad, jó edző nem leszel. Ezekután egy csomó képzésen kell részt venned, mindenféle edzésmódszerekről, trendekről. Crossfit, kettlebell, Sandbag, súlyemelés, küzdősport, ginastic natural, stb. Ez kell ahhoz, hogy legyen egy átfogó képed az edzésről, az edzés tervezésről, a lehetséges bukttókról, stb. Aztán ha ezek megvannak, elterjed a híred, jönnek a megkeresések, akár híres profi sportolók is. A velük végzett sikeres munka tovább öregbíti a híredet, és 15 20 év alatt egy elismert edző lehetsz.


A könnyű út:

kiperkálod a testépítő egyetemet, bekerülsz a valóvilágba, mint a gyúrósjózsi, aztán amikor kiszavaznak, elfogadsz egy állást egy puccos terembe, és számolgatod hány ismétlést csinálnak az újgazdag szétbotoxolt vénasszonyok.

2014. dec. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Először is megköszönöm neked is a választ.

A másik, hogy engem nem érdekel, te ki a retkes ló**** vagy, de ezt a nagyképű beszédet tartsd meg ott abba a nagyvárosba, ahol te ezzel menő vagy.

Egyáltalán nem a terembe okoskodok, ugyanis ott csak az edzésre koncentrálok. Én, a súlyok, és a gépek. A többi ember mellékletes tényező számomra. Néhány embernek segítek edzéstervet írni, az étkezésébe, nem okoskodok, egyáltalán nem.

Te most itt poénkodtál egyet ezzel a gyúrósjózsis dologgal, biztos a rózsaszín vönyakú pólós szelfizős hajvasalós haverjaiddal jót nevettetek, ennek örülök.

A válasz többi részét én okoskodásnak vettem, amit magamtól is tudok.

Azért még egyszer köszönöm, hogy szántál rám időt. :)

2014. dec. 11. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!