Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Napi szinten fehérjékből...

Napi szinten fehérjékből (tápkieg. ) hány grammot/kalóriát kell bevinnem a megfelelő növekedés érdekében? És milyet, lassú v. gyors felszívódású? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Régebben csak kreatin phx-t szedtem kitartás növeléséhez...

184magas/78-80 kg + kb. 5kg zsir ami rajtam van.


Egyik haverom azt mondja, hogy 80-90 gramm kell a normális növekedéshez megfelelő étrend mellett.Ez meg van, elég sok húst eszek.Egyik haverom szerint nem árt lassú felszívódású fehérje sem...

Ilyet vettem [link]

Sajnos laktóz érzékeny vagyok antibógyók miatt, szóval nem tudom mi jöhet még szóba.Elsősorban izmot szeretnék felszedni, de nem baj ha valamennyi zsír is feljön...úgy is jövő tavasszal tervezek szálkásítani/diétázni...


Úgy gondolom, edzés utáni 1 adag(30-33g) lófing.Jól gondolom?



2014. dec. 10. 19:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Sajnos még 1 kérdés: pihenőnapokon is kell?Ebben az esetben is mennyit?
2014. dec. 10. 20:09
 2/7 anonim ***** válasza:
2gramm kell testsúlykilógrammonként naponta. Ennek a nagy része legyen szilárd forrásból, nem fehérjeporból. Edzés után menjen dupla adag, gyorsan felszívódó szénhidráttal.
2014. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szóval 150-160 gramm, ha jól értem.Már csak azt kéne kiszámolni egy átlagos nagyságú kirántott húsban mennyi van.
2014. dec. 10. 20:36
 4/7 anonim ***** válasza:

A táplálékkiegészítő ahogy a nevében is benne van, kiegészíti a táplálkozásodat, tehát nem helyettesíti.

Lényegében nem kell semmi protein turmix, ha meg tudod enni szilárd formában azt a mennyiséget, amennyire épp szüksége van a szervezetednek, súlyodtól függően.

Igaz edzés utánra jó egy gyors felszívódású fehérjeturmix, de minden más esetben a szilárd táplálékra kell elsősorban alapozni.

2014. dec. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy a normál táplálkozás fontos! Ezt be is tartom, én ez mellet kérdezem ezeket.


Amire még nem kaptam választ:

Fehérjét vigyek be pihenőnapokon is?Vagy elég a normális kajálással/táplálkozással bevihető fehérje?

2014. dec. 10. 20:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha meg tudod oldani a fehérje mennyiséget a szilárd táplálékból, akkor felesleges kiegészítésként turmixot használni a pihenőnapokon is.

Ezt neked kell tudni, hogy megtudod-e oldani.

Ha nem, akkor reggel menjen egy adag pl: zabpehely mellé.

2014. dec. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2014. dec. 10. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!