Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem megy rendesen a...

Miért nem megy rendesen a guggolás?

Figyelt kérdés
Már egy jó ideje gyakorlom a guggolást úgy hogy a sarkam a földön maradjon. Sokat fejlődtem benne, már jóval mélyebbre tudok guggolni mint amikor elkezdtem, de mostanában valahogy megakadtam a haladásban. A lábam erejével nincs gond, egyszerűen csak nem tudok lejjebb menni mert hátradőlnék. A bokamobilitásommal nincs baj. Olyan, mintha nem tudnám a felsőtestem "ráhajtani" a combjaimra. Mit változtassak?

2014. dec. 19. 10:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Esetleg nagyobb terpeszben állhatnál hogy stabilabb legyél, meg azért túl mélyre nem kell lemenni. Úgy tudod belőni a terpeszt és hogy milyen mélyre kéne lemenned a súllyal, hogy súly nélkül összekulcsolod magad előtt a karjaid és olyan széles terpeszben állsz hogy a könyököd beférjen a térdeid közé és a megfelelő mélység is olyan mélyen van ahol a könyököd és a térded találkozik, ennél mélyebbre fizikailag nem tudsz menni anélkül hogy felemelnéd a sarkadat.

Arra is figyelj hogy a hátad végig egyenes legyen és mikor emeled a súlyt először a feneked emeled és ahhoz igazítod a hátad.

Hogyha még így is hátradőlsz akkor használhatsz sarok támasztékot, általában szokott lenni a termekben egy vékony fa deszka, amit erre használnak, de súlytárcsát is rakhatsz a sarkad alá hogyha nem találsz mást.

2014. dec. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szélesebb terpesszel működik a dolog. Fegyencedzek, és most kéne áttérnem a zárt lábas guggolásra, amiből majd egyszer az egylábas lesz, ezekhez a gyakorlatokhoz meg ugye annyira le kell menni, amennyire a láb összecsukódása engedi.
2014. dec. 20. 13:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor csak rakj valamit a sarkad alá úgy nem fogsz hátradőlni.
2014. dec. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!