Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggolás, vagy lábtolás?...

Guggolás, vagy lábtolás? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Nemrég olvastam egy cikket, hogy a combfeszítő izomtömegének fejlesztésére a lábtoló alkalmasabb, mint a guggolás, mert izoláltabban meg tudod dolgoztatni vele, és jobban túl tudod terhelni. Ez a cikk volt az:


[link]


Véleményetek?



2014. dec. 19. 13:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is így érzem. Minden edzésen guggolok ugyan, de azt inkább erőnövelés céljából, hiszen az az egész combot megdolgoztatja. Bár a lábtolót is lehet úgy használni, hogy ne csak feszítőre dolgozz.
2014. dec. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Szergej55 ***** válasza:
A guggolás komplexebb, nálam abszolút nyerő.
2014. dec. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Naja meg lábtolót azért jobban meg meri pakolni az ember, guggolni én 80kg-val szoktam, de lábtolón simán megy a 120kg is. A sebességgel is jobban lehet trükközni lábtolóval, pl ha lassan engedem vissza a súlyt és hirtelen nyomom ki arra nagyon jól reagál a combom. Guggolásnál azért nem merek még trükközni ilyenekkel mert félek hogy nem marad energiám kinyomni a súlyt, ha nagyon elhúzom a leengedést.

De a guggolás annyira alap gyakorlat, hogy nem lehet kihagyni az edzésekből, sokkal összetettebb mint a lábtoló, mert azért ott nem csak a láb dolgozik. Én felváltva szoktam egyszer guggolás egyszer lábtolás, viszont egy azon nap mindkettő már túl sok.

2014. dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Bazeg, írt az a fogyaték BLÁJEN egy cikket DY tapasztalata alapján, mert neki ez hozta meg egy idő utén a változást. De DY is guggolt, előtte nemtudom hány évig, áttért másra, persze hogy elkezdett fejlődni. Most passz milyen edzés-technikát, ill, ciklusosságot alkalmaz DY, de köze van asszem a HIT-hez, de ez nem 100.


GUGOLJ!!! TOM PLATZ AZ ISTEN!

2014. dec. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy feltűnt-e nektek, de egyre több kérdést vélek felfedezni ezzel a brain-es gyerekkel kapcsolatban. Csak nem te vagy az kérdező?
2014. dec. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Előtted szóló vagyok. Feltűnt nekem is, hogy terjed a Blájen kór.
2014. dec. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Dobjátok le a padlóla!


Szerintem a guggolás sokkal jobb, viszont túl sok az olyan ember, aki egyszerűen képtelen jól megcsinálni, mert egyszerűen lusta venni a fáradságot, hogy megtanulja. Aki erre lusta, az menjen lábtolózni inkább, mintsem hogy sérüljön.


Én így gondolom ti kis önélzetes latolok!

2014. dec. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok, meg a többi kérdező sem. Igazából én is egy másik vele kapcsolatos kérdés miatt kezdtem el olvasgatni a cikkeit (bár ismertem már korábban is), aztán megfogalmazódott bennem is néhány kérdés. Egyébként Drugs Bunnyval is tele van az oldal, úgy látszik mindenkinek vannak rögeszméi. :D
2014. dec. 26. 20:53
 9/15 anonim ***** válasza:

Akkor ezt megbeszéltük. Egyébként guggolás halálig. Szerintem a legjobb gyakorlat a felhúzással karöltve. A probléma az, hogy sok ember lusta elsajátítani illetve nyújtani a tökéletes kivitelezéséhez.

A guggolás kivitelezése emberenként változó mechanizmust igényel. Egyik tényező a sok közül pl. akiknek hosszú combcsontjuk van, sohasem fognak tökéletesen olimpiai, úgynevezett "high bar" guggolást csinálni.

2014. dec. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Persze, viszont én nem gondolom azt, hogy ez a cikk ettől rossz, vagy jó. Én UTÁLOM a guggolást (hosszú lábak), viszont guggolás párti vagyok (és nem a smith-gépesé, hanem szabadon).

Viszont minden témában szeretem a megszokottal szemben álló véleményt, mert kiléptet a komfortzónádból, és gondolkozásra sarkall.

Boldog kalácsonyt alattvalók!

2014. dec. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!