Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A magas fehérjebevitel rosszat...

A magas fehérjebevitel rosszat tesz a bélrendszernek?

Figyelt kérdés
Mert hallottam hogy a sok fehérje miatt bélbetegségeim lehetnek meg a vesére sem túl jó.

2014. dec. 25. 17:19
 1/8 Sowilo ***** válasza:
Ha megfelelő a folyadékbeviteled, nem lesz káros hatása. A magas, és a túlzott fehérjebevitel nem ugyanaz, testépítők 2g/tskg fehérjét esznek általában, a vesére pedig olyan 6-7g/tskg mennyiségnél lesz megterhelő, de ennyi húst ha nagyon akarsz, se tudsz magadba tömni.
2014. dec. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, mert ha alacsony a növényi rostok aránya, akkor renyhülnek a bélmozgások. Egyébként is a magas fehérje tartalmú táplálkozás mellett sok rothasztó baktérium szaporodik el a belekben toxikus anyagcsere termékekkel.
2014. dec. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"A szükségletet meghaladó fehérjebevitel nem támogatja a teljesítményfokozást és az egészséget. A túlzott fehérjebevitel máj- vagy vesekárosító hatása ma nem kellően alátámasztott, de dehidrációt, fáradékonyságot, ingerlékenységet és más kedvezőtlen jelenségeket valóban előidézhet, látens vagy tekintetbe nem vett ismert vesebetegségek esetén pedig ez a probléma is felszínre kerülhet.


A belekben a pangó fehérjedús béltartalmat baktériumok bontják tovább, melynek során toxikus vegyületek (aminok) szabadulnak fel, mintegy kedvező feltételeket teremtve a baktériumok elszaporodásának. A fehérjedús táplálkozás a B6-vitaminszükséglet megnövekedésével is együttjár, emellett elhízáshoz vezet.


A magas fehérjebevitel kapcsán a bélflóra feltételezett előnytelen irányba történő változásának korrigálása illetve megelőzése (pre- és probiotikumok) egy jogosan felmerülő kérdés.


A magas protein, állati fehérje, húsfogyasztás kalciumürítést fokozó hatását sok vizsgálat alátámasztja, míg más vizsgálatok nem. Kielégítő kalciumbevitel mellett valószínűtlen a csontok gyengülése a fokozott fehérjebevitel hatására. "



Magyarul igen, egészésgtelen, de tudod valamilyen szinten korrigálni. Viszont valószínűsítem, hogy te nem verseny szinten sportolsz, nem lesz meg minden nap az elvileg túlzott fehérjebeviteled és amúgy is valószínűleg legkésőbb 5-10 éven belül abbahagyod (legalábbis szerintem a kondizni járók elég nagy része lemorzsolódik az évek előre haladtával).


Verseny szinten pedig nem egészséges már egyik sport sem hosszú távon.

2014. dec. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sowilo ***** válasza:
Szeretem az ilyen bemásolt tartalmakat. Csak azt hagyják ki az összesből, hogy mennyi fehérjét is kellene enni ahhoz, hogy ezek a veszélyek valóban fennálljanak. Valószínűleg többet kéne enni hozzá mint amennyit egy átlag testépítő megeszik, erre már csak a tapasztalatok alapján is rá lehet jönni.
2014. dec. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tessék itt a maradék része, amúgy konrétan 2 másodperc guglival te is megtalálhattad volna:


A sportolók körében gyakori a nagy, akár 3-5 g/ttkg/nap-os fehérjebevitelt. Ezt ma már általában étrend-kiegészítők segítségével oldják meg, mivel ezek gyorsan és könnyen elkészíthetőek. A nagy fehérjebevitel előnyei erősen kérdésesek, a túl sok fehérje a sportteljesítményt kedvezőtlenül is befolyásolhatja. Az egészségügyi kockázat egészséges embereknél 1-2 g/ttkg/nap fehérje fogyasztása esetén nem túl jelentős, de gondolnunk kell a népesség azon részére is, akiknél még nem történt meg a vese vagy más egészségügyi problémák felismerése. Az említett 3-5 g/ttkg/nap-os fehérjebevitel akár az emberi szervezet fehérjefeldolgozó képességét is meghaladhatja, ami becslések szerint egy 80 kg testtömegű embernél 285 - 365 g/nap között lehet.

2014. dec. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Shopbuilderen korábban olvastam egy cikket, amiben kb ugyan ezt leírták, a végén pedig az volt a konklúzió, hogy "ez van, valamibe bele kell halni". Mondjuk ott is van minden témáról 6 egymásnak ellentmondó cikk, szóval tök mindegy.
2014. dec. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi itt az oldalon sosem ajánlunk 3-5 g/tskg fehérjebevitelt. Csak 2 grammot szoktunk, néhányan akkor 3-at, ha már edzett emberről van szó, nagy izomtömeggel, amit szeretne megtartani. De 4-5-ről nemhogy mi nem beszélünk, hanem a riogató cikkeken kívül sehol sem láttam erre utalást.
2014. dec. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem állítottam, hogy ajánlja itt bárki is. Csak a kérdésre válaszoltam: az extrém magas fehérjebevitel egészségtelen.
2014. dec. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!