Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Visszér vagy normál ér?

Visszér vagy normál ér?

Figyelt kérdés

Vázolom a helyzetet dióhéjban.

Nyár óta újra tömegelek, a súlyom azóta bő 3 kilót mozdult felfelé, zsír nem igazán jött fel. A hasam is még mindig eres, viszont a lábam nyáron diéta végén sem volt igazán szálkás, ennek pár hete észrevettem, hogy a vádlimon kijött 2 kis pukli, valami ér formájú dolog, ma pedig észrevettem edzésen, hogy a bokámnál is van néhány ilyen érnek látszó valami, de pont olyan kanyargós, mintha visszér lenne.

Szerintetek létezik, hogy relatív lejjebb ment a testzsírom, mert izmot szedtem fel, de zsírt nem és ezért látszanak új erek, vagy egész egyszerűen 25 évesen elkezdtem visszeresedni?

Egyáltalán hogyan lehet megkülönböztetni a sima ereket a visszértől?



2014. dec. 30. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
A verőér nem a felszínen van. A visszerek gyakran vannak közvetlenül a bőr alatt és a vérnyomás emelkedése miatt könnyen képződnek kiboltosulások, tágulatok és ha a környező szövetek (ül,. zsírszövet) nem adnak elég mechanikai támogatást, akkor még kanyarognak is.
2014. dec. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az oké, de hogy különböztessem meg a simán az alacsony testzsír miatt előbukkanó ereket a visszerektől?
2014. dec. 30. 21:23
 3/3 KrisztianHale válasza:
Hali Mindenki... Látom régi ez a kérdés, de zavar már, hogy semmi infót nem találok a neten, hogy csak ér, vagy visszér... Bicikliztem, és a vádlimon egy V alakban egészségesnek látszó ér látható, főleg tekerés után, vagy ha befeszítem azt... Nyilván nem nyugszom, mert bárhogy írom be a keresőbe a "a látható eret", mindíg a viszérnér lyukadok ki... Nem hiszem, hogy minden látható, egészségesnek látszó ér, visszér betegség lenne... Egyébként 30 éves férfi vagyok... Bocsi a "kérdésre kérdést" és előre köszi a válaszért/okért...
2019. júl. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!