Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gyúrás előtt/után miért nem...

Gyúrás előtt/után miért nem ajánlatos enni?

Figyelt kérdés
még csak a suliban sem engették hogy tesi előtt/után együnk

2015. jan. 2. 22:28
 1/7 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Edzés után ehetsz, előtte ne. Legalább 2 órát várj, ugyanis a szervezetnek idő kell míg megemészti a bevitt ételt. Teli hassal például nem is lehet nagyon edzeni. Gondolj csak bele. Telezabálod magad, aztán 100 kilóval guggolsz. Hányás lesz a vége.
2015. jan. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez is emberfuggo amugy..Probald ki neked mennyi idonek kell eltelnie a kaja es a sulyzozas kozott. Nekem pl jo a 40 perc, igy vagyok kepes a legjobb teljesitmenyre, te viszont lehet behanynal.
2015. jan. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én edzés előtt másfél órával eszek, és úgy pont kijön, hogy edzés után is tudjak azonnal enni. Meg így nem is éhesen edzek :)
2015. jan. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Edzés után ajánlott a gyors ch pótlás, mert így lehet elkerülni, hogy a szervezet katabolikus állapotba kerüljön.
2015. jan. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Béla, én reggel leverem az egyliteres rizsturmixot, megeszem a kis feherjeforrasomat, és utána 5 perccel már guggolok is, adott esetben 120 kilóval. Nem olyan veszélyes az :D

Na hogy valami érdemit is mondjak, nyilván nem mindenki bírja ezt, mert az emésztés eléggé el tudja vinni a szervezet erőforrásait, főleg nehezebb ételeknél.

2015. jan. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Én egyszer ebéd után nekiálltam edzeni, aztán lehet, hogy a hasazás miatt is, de feljött a cucc. :D Szóval én nem bírom.
2015. jan. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Genetika függő is, meg attól is nagy mértékben függ, hogy mit eszel. Egy zöldség-hús kombó után fél órával én már képes vagyok súlyzós edzésre. Ha valami masszívabb szénhidrát, vagy zsírosabb kaja a tárgy, akkor kell 1-1,5 óra. Ha 2 órát várok, nekem már leesik a vércukrom olyan gyakorlatoknál, ahol saját testsúly fölött dolgozok. Viszont van olyan haverom, aki 2,5-3 órával edzés előtt eszik utoljára, neki így jó. Van aki közvetlen edzés előtt 15-20 percel tolja a puffasztott rizst, vagy a zabot. Mindenkinek más.
2015. jan. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!