Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek is az a legjobb,...

Szerintetek is az a legjobb, ha egyaránt dolgozunk alacsony és magas ismétléssel is?

Figyelt kérdés

Alacsony, amivel épp megy 5-8 ismétlés.

Magas, olyan 15-20 körüli ismétlés.


2015. jan. 4. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Én általába úgy csinálom hogy 4 edzés (tehát 4 hét) 3x 6-8 gyakorlatonként, a következö 5. edzés 4x12-15 gyakorlatonként. Az az úgy mond "pihi hetem" amikor lazábban veszem és jobban regenerálódok, nekem ez jött be.
2015. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be a legjobban, hogy nagy izmokra 8-12 ismétlésszám kis izmokra pedig 10-15. 8 alá ha nem erőre akarsz edzeni ne menj le kivéve ha vetkőzősorozat.
2015. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Természetesen úgy értettem h 4 hétig minden edzésen 3x6-8 minden testrészre, aztán 5. héten 4x12-15 minden testrészre.
2015. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen! Õsszetett gyakorlatoknál én 8-12 ismétlésszámmal dolgozom, ''izolációs'' gyakorlatoknál magasabbal.
2015. jan. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mennyiség izomcsoportfüggő.

Én nagyobb felsőtestes izomcsoportok edzésénél, mint mell, igyekszem teljesen kombinálni ezt. Szóval az első gyakorlat vagy 12-14 sorozatból áll (5-13 ismétlés között), de az akkora piramis lesz, hogy az űrből is látni. Ezt követően a következő gyakorlat is egy erőgyakorlat, ahol már csak 8 ismétléssel dolgozom (sorozat 5). Ezt követően jön még egy erőgyakorlat ahol már 12 ismétlek (sorozat 4). Végül jönnek az izoláló gyakorlatok (2-3). Azoknál 12.

Viszont ilyen 15-20 vagy netán még több ismétlés szerintem teljesen felesleges. Az izom nem tud számolni. Így nem az ismétlések számát, hanem az összehúzódó és elernyesztő fázisok idejét érzi. Ha szépen lassan, koncentráltan és feszítgetve elvégzel 10 ismétlést valamiból az már döfi.

A sok ismétlés kardió. Nehéz megválasztani azt a súlyt, hanem lehetetlen amivel végig rendesen tudsz erőlködni. Ha túl könnyű a súly akkor az eleje nem lesz jó, ha túl nehéz akkor a vége (sok ismétlésnél). Vagy épp az egész, mert rángattad végig.

2015. jan. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!