Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Túlsúlyosan kondi?

Túlsúlyosan kondi?

Figyelt kérdés

Sok kérdést láttam, hogy vékony emberek akarnak hízni, azonban még nem láttam olyat, ami számomra hasznos lenne.

186cm vagyok, 130kg.

Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e konditerembe járni hetente többször (Kardiós levezetővel), vagy ez csak rontana a helyzeten? A súlyommal nincs bajom, csak akkor jobb lenne úgymond "lecserélni" izomra a sok zsírt. Illetve a hasamról az úszógumikat kisimítani. Ez lehetséges?



2015. jan. 13. 00:32
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
hany eves vagy? 130 kilosan nincs gondod a sulyoddal? vicces vagy ne haragudj...jobb bemenni ugy egy uzlet,szorakozohely vagy akarhova h megbamulnak? jobb bamulni a pasikat akik bombajo csajokkal vannak es arrol abrandozni,h milyen jo lenne neked is de neked nem lesz soha mert elegedett vagy az alakoddal? emeld fel a segged nezd tukorbe es valtoztass ne legy elegedett tunes a terembe edzeni.
2015. jan. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon buta vagy... Pont hogy ezért kérdezem, mert ha rárakódik az izomra a zsír az úgy csak rosszabb. Kérdésre válaszolj és ne butaságokat beszélj:) Nem önhibámból vagyok ilyen, azt hogy hogy érzem magam, majd én eldöntöm.
2015. jan. 13. 00:41
 3/9 tkodit ***** válasza:
95%

Pár dolog, mielőtt lebutázod az első válaszolót.

-"lecserélni izomra a sok zsírt" nem lehet.

Biológiai műveletlenséged az izomra rakódó zsír elméleténél is meglátszik...


-kéne hogy bajod legyen a súlyoddal, mivel elhízott vagy. Ha 130 kiló "csupa izom" lennél, az is egészségügyi rizikót jelentene.


-nem tudsz a te magasságoddal 130 kilós, jó formát elérni. Naturálon ehhez a magassághoz izmos testalkattal is max 100 körül kéne mozognod.


-a fogyás étrendfüggő. Kalóriadeficit mellett (amire neked sanszosan szükséged lenne a kezdetekben) nem fogsz izmosodni, bár hosszútávon ez is célod kéne legyen, hiszen az esztétikus testalkathoz kell egy megfelelő izomtömeg.

2015. jan. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze mehet, de olyan nincs, hogy lecseréled. Én 164 cm-rel voltam 105 kg (szálkásan 50 kg lettem volna max). Én úgy csináltam, hogy 3 hónap alatt leadtam 10 kg-t szálkásító diétával és edzéssel, majd 3 hónapig szinten tartás, 3 hónap tiszta tömegnövelés, majd 3 hónap szinten tartás újra. Ezt eddig háromszor csináltam, most tartok az utolsó ilyen ciklusnál. Így a végére nem csak, hogy lefogysz, de az átlagnál jóval nagyobb tömeged lesz (azért csodákat ne várj). Na meg persze az se hátrány, hogy ha nagy a súlyfelesleg és hirtelen lefogysz, akkor a bőröd az tuti megmarad, ami elég ronda.

De még egyszer mondom, nincs olyan, hogy átalakítod.

2015. jan. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
tkodit, amint látod macskakörömbe tettem. Biológiai művelődésemet hiába vonod kétségbe, tudom hogy más a 2 szövet ezért nem is lehet mit kezdeni ezzel.Az utolsó mindent elmondott, köszönöm neki!
2015. jan. 13. 07:56
 6/9 anonim ***** válasza:

elsõvel én sem értek egyet, én is voltam 125kg-os zsírdisznó, de soha nem volt gondom a csajozással, mivel a csajozás önbizalmon és jellemen múlik, nem pedig azon, hogy dagi vagy e... ha már az izmaiddal tudsz csak imponálni a csajoknak, az kb a szánalmas kategória...


egyébként igazuk van a többieknek, zsírból nam lesz izom, ha mégis, az Nobel díj gyanús...


a súlyodról annyit, ha izmos szeretnél lenni zsír nélkül, kb 85-90 kg ezzel a magassággal az a tömeg, amit szteroidok nélkül elérhetsz komoly edzéssel és tökéletes étrenddel, a 130 kg izomról ne is álmodj, az kb Jay Culter szint...


neked most szálkásító étrend kell, súlyzós és heti min 3*60perc kardio edzéssel, ami míg 100kg alá nem érsz, semmiképp ne lépje át az aerob küszöböt, mert bele is halhatsz.

2015. jan. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Természetesen érdemes lenne, sőt szinte kell is. Inkább aerob edzést javasolnék, akár minden nap. De alapvetően a diéta fog változást hozni.
2015. jan. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Na jó. Állj!


Persze, hogy érdemes kondizni! Heti három súlyzós edzésre, emellé heti három aerob edzésre és szálkásító diétára van szükséged! Minél több rajtad az izom, annál könnyebben le fog menni a zsír! Csináld csak! Hét fél max egy kiló mínusz az ideális, úgy kell belőnöd a diétát, hogy ezt hozd.

2015. jan. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*heti fél....
2015. jan. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!