Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Csiperkegomba (sampion) ugye...

Csiperkegomba (sampion) ugye nem hízlal? Kb 500g-ot megettem belőlle és szálkásítok.

Figyelt kérdés

2015. jan. 13. 19:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hízol ha kalóriapluszban vagy. Ha az elfogyasztott gombamennyiségtől kalóriapluszba kerültél akkor hízol, ha nem akkor nem. Számold bele a napi összbeviteledbe.

Amúgymeg nem egy napon fog múlni a jó forma.

2015. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A hízlal kifejezés a dilettáns agyatlan diétákat hirdető oldalak szintjéig oké, afölött már nem.
2015. jan. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szintiszoli123 ***** válasza:

A gomba CH tartalmát nagyrészt a benne lévő rostok adják. Vitatott, hogy ezek emésztéséből nyer-e energiát a test.

Zsír a gombában semmi, a fehérje metabolizmusa meg megint érdekes kérdés.

Ha ez megnyugtat, 100 Kcal gombából nagy valószínűséggel sokkal kevésbé "hizlal", mint 100 Kcal cukorból.

2015. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az élelmi rostokat nem számolják bele a fűtőértékébe egy ételnek, mert hiába számítanak ch-nak, nem tudjuk megemészteni őket. Esetleg külön megadja néhány táblázat a rosttartalmát az élelmiszereknek, de annak nincs köze az össz. ch tartalomhoz.
2015. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szintiszoli123 ***** válasza:

Hello ddrake!


Érdekel, amit mondasz, mert már régóta nem tudok pontot tenni a dolog végére. Abban sem vagyok biztos, hogy a magyar és az angolszász élelmiszeripari szabályozás ugyanazt írja elő a tápértékadatok feltüntetésére.


itt egy cikk:


"Nutrition Facts labels list a breakdown of the total carbohydrate from dietary fiber, sugars and sugar alcohols. This can be confusing.


On Nutrition Facts food labels, the grams of dietary fiberare already included in the total carbohydrate count, but because fiber is a type of carbohydrate that your body can’t digest, it does not affect your blood sugar levels. You may subtract the grams of fiber from the total carbohydrate. View this example Nutrition Facts label showing fiber.


on a nutrition food label, subtract the fiber from the total carbohydrate amount.”


forrása:

[link]


Ez alapján a rostot le kell vonni az össz CH-ból.


Ez a kavarás valamennyire "megmagyarázná" azt is, hogy a tápértékadatokban megadott fűtőérték (kalória) miért nem egyezik meg soha az 3 makronutriens fűtőértékének összegével.


Mit gondolsz? Ha pontosan akarok makrót számolni (mer' úgy akarok), hogyan kéne?

2015. jan. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szintiszoli123 ***** válasza:
2015. jan. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szintiszoli123 ***** válasza:
Még egyszer mondom: az, hogy egy angolszász címkén ez áll, még nem jelenti azt, hogy a magyarok vagy akár csak a kontinens országai is így csinálják. Tovább bonyolítandó a dolgot, a magyar élelmiszerkönyv előírása alapján ( [link] a rost grammját 2 Kcal-al kell számításba venni az össz-fűtőérték meghatározásánál. Miért is?
2015. jan. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szintiszoli123 ***** válasza:
Moderátoroknak: bocsánat a sok linkért. nem tudom, mi a limit. Sajnos máshogy nem tudtam megoldani.
2015. jan. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes, még sosem hallottam ilyenről. Én mindig is úgy tudtam, hogy csak a hasznosítható szénhidrátot adják meg, amit ugye kötelesek is, továbbá a zsírt és a fehérjét, így átszámolva ezen 3 makrotápanyag tömege alapján a megadott fűtőértékkel (már ha van) egyenlőnek kell lennie. Ha nagyon precízek, akkor megadják az élelmi rostot is, de ez nem elsődleges fontosságú általában ugye, így a legtöbb embert nem is érdekli, nem is kötelesek a kulcsfontosság hiányában megadni. Az viszont, hogy tudjuk, hány g hasznosítható a megadott össz. szénhidrát tartalomból, sokkal fontosabb. Fontos tudni, hogy valójában mennyi kalóriát vitt be az egyén, erről hamis adatot írniuk tudtommal büntethető is. Anyagcsere betegségeknél szintén fontos volna tudni, gondolok itt például cukorbetegeknél a napi össz. ch-testmozgás-inzulin arányának a beállítására. Ezért gondolom, hogy a félreértések elkerülése végett az össz ch mennyiség az ételeken a hasznosítható ch-ra vonatkozik, pont emiatt, hogy egy diétát beállító embernek ne kelljen még külön utánanézni, hogy ebből ő mennyi rostot is vonhat le, mivel ez amint írtam, sokszor nincs megadva. (Mellesleg a legtöbb embernek ez eszébe sem jutna.) Sohasem láttam továbbá megadott rosttartalmű élelmiszereknél, hogy Össz ch mennyiség: Xg, amelyből élelmi rostok: Yg, pedig szerintem így volna logikus.


Tehát gondolom a kavarodás elkerülése végett a rosttartalmat némely gyártó megadja, némely nem, de ezt mindig az össz ch-tól függetlenül. Már csak azért is, mert néhány össz. ch tartalmából kivontam a megadott rosttartalmat, így viszont némelyiknek hiteltelenül kicsi össz hasznosítható ch tartalom jött ki. De érdemesebb volna megkérdezni valakit, aki az élelmiszeriparban dolgozik, ő biztos tájékozottabb.

2015. jan. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!