Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit nem csinálok jól, hogy...

Mit nem csinálok jól, hogy nem érzek izomlázat a fenekemben? Nehéz saját testsúlyos gyakorlat (fegyencedzést ismerem)?

Figyelt kérdés

Guggolás - 2x5kg egykezes súly (csak ennyi van itthon, terembe nem tudok menni), lábfej előre néz, vállszélességnél épphogy nagyobb terpesz, derékszögig megyek le, hátam egyenes,3x15. Csak a combomban érzem elöl picit ,fenékben egyáltalán nem. Kicsi a súly.. vagy a terpesz?


Kitörés - sétálósan, súly nélkül, 3x30 így 15-15 mindkét láb, ez fáj, de szintén inkább combban, akkorát lépek, hogy derékszöget zárjon be hátul a lábam


Lábemelés hátra - térdhajlatban 5kg súly és úgy emelem, térdelő támaszban hátra-fel a lábam derékszög fölé. 3x15


Van ezeken kívül valami nagyon! nehéz saját súlyos itthon végezhető gyakorlat ? Természetesen nem csak fenékre edzek de ez az egyetlen kritikus testrészem és már nagyon zavar. Illetve még egy kérdés , 17,5 % testzsír mennyire magas ? 20 éves vagyok 167cm és 49 kg. Kb. egy hónapja eszek tisztán(de nincs kiszámolt étrendem, annyit eszek amennyi jól esik), heti 2-3 alkalommal mozgok.


2015. jan. 18. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért is kéne izomlázt érezned??
2015. jan. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem feltétele a fejlődésnek, de mivel mindenhol máshol van izomlázam ezért nem értem, hogy ott miért nincs -, olyan mintha ezeknél a gyakorlatoknál csak a combom dolgozna.
2015. jan. 18. 12:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy idő múlva az izomláz elmúlik. Csak kezdetben van, ez természetes dolog.
2015. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 - palilaci - ***** válasza:
Testzsírod nem magas. Szerintem pont ideális. Az egylábas guggolás szerintem eléggé nehéz gyakorlat ha szabályosan van végrehajtva. Guggolásnál pedig addig menyj le ameddig csak tudsz! Nem derékszögig hanem teljesen. Megpróbálhatod kicsit nagyobb terbeszben végezni így jobban kap a farizom.
2015. jan. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm ! Egylábas jó,de elég dülöngélősen csinálom, szerintem így nem szabályos(a kétlábashoz viszonyítva), de remélem nemsokára menni fog, még elég kis gyenge vagyok :D
2015. jan. 18. 13:22
 6/6 anonim ***** válasza:

ha ismered a könyvet akkor miért nem lapozol benne tovább?

végezd teljes mozgástartományban a guggolást mélyen,ne csak félig.

aztán ha már ez is könnyű akkor zárt lábbal és emelheted a sorozat számot is 6ra.

vehetsz egy egykezes súlyzókészletet azzal tudsz majd végezni serleg guggolást.

itt vannak ezek is-

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4sP8..

2015. jan. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!