Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van ez? (lent)

Miért van ez? (lent)

Figyelt kérdés
Mostanában elég sok csirke húst eszek,az érdekében,hogy izmos legyek.Mert én vékony vagyok,és hízás+edzséssel válna ez be.Na most az a kérdésem,hogy én ugye sokat eszek mostanában,de nem látszik a felső testemen,hanem a derekamon.És így ez fura,mert a felső testem nagyon vékony,viszont a derekam az szélesebb.Segítenétek,hogy milyen mozdulatokat végezzek,hogy a felső testem izmos legyen.És a derekam vékony? Amúgy fiú vagyok

2015. jan. 25. 18:32
 1/4 Pörölyfej Béla ***** válasza:
Hát öregem ez nem így megy. Alapismeretek, Sárga kapszula. A rossz hírem pedig az, hogy ugyan vékony csontozatod van, de hajlamos vagy a hízásra. Kevesebb Ch-t fogyassz, meg eddz rendesen mindenre. Volt amúgy erőnövekedés súlyokban? Ha igen, mennyi? Guggolás, felhúzás, fekvenyomás hogy megy?
2015. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egy kevés volt,de az az edzés eredménye.Hát fekvőtámasz olyan 15 megy.Felülés simán megy 120-ig.Futásban a suliban második vagyok.Sportot nem nagyon űzök amihez futás kell.Inkább gondolkodás.De van még a ping pong.De ezt talán megoldom az úszással majd nyáron.
2015. jan. 25. 20:57
 3/4 Pörölyfej Béla ***** válasza:

Hasizomra végezz lábemelést függeszkedésből, felülést, pedig úgy kellene, hogy felhúzod a lábad, vagy csinálj helyette lebegőülést, hasprést. Ezt csak azért mondom, mert így kevésbé kap a csípőd, alsó hátad, de jobban fejlődhet a hasizom.


Na most izomnöveléshez ki kell számolni a makrotápanyagokat.

Például:

Kell testsúlykilogrammonként 2g fehérje, 1 G zsír, a szénhidrát pedig változó. Mondjuk kezdj 4 g szénhidrátról, és ha nem indul meg a növekedés, akkor emelj. Havi 1 kg növekedés a reális naturálban, dopping nélkül. Jó a csirke rizs kombináció, de reggelire menjen zabpehely, este meg túró is. Ezenkívül fogyassz sok zöldséget, gyümölcsöt a rostok miatt. Naponta 3-4 alkalommal is ehetsz, nem kell egyszerre sokat enni, mert kitágul a gyomrod. Fogyaszthatsz még diót, lenmagolajat is. Edzés után esetleg mehet kiegészítő.


Kezdőknek heti 3 napos átmozgató edzésterv kell, 2-3 hónapig:


Guggolás

Felhúzás

Fekvenyomás/tolódzkodás

Húzódzkodás, evezés

Mellről nyomás/vállból nyomás

Bicepsz állva kétkezes vagy francia rúddal

Vádli állva

Hasprés/Lebegőülés


8-10 ismétlést végezz, 3 szériában, akkora súllyal, hogy az ötödik ismétlés után kezdjen el nehezedni a gyakorlat.

Mindig melegíts be egy könnyed kocogással, esetleg szobabiciklivel. Végezz egy bemelegítő sorozatot is. Edzések végén nyújts, sőt gyakorlatok között is lehet nyújtani. Átmozgató időszakban még nem kell besz¤rásig nyomni.

2015. jan. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pörölyfej Béla ***** válasza:
És ha nagyon zsírosodsz csökkentsd a ch-t.
2015. jan. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!