Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdő fiatal ektomorf vagyok,...

Kezdő fiatal ektomorf vagyok, segítség?

Figyelt kérdés

Nincs konkrét kérdésem,szinte minden könyvszerű dolgot elolvastam a testépítésről, nagyon sokat utána nézegettem már 2 éve olvasgatok a sport után, de eredmény nincs. 3 hónapot kondiztam most kimaradás nélkül, előtte egy két hónapokat kondizgattam de össze vissza..


Menet közben viszont felmerül bennem egy két kérdés, nagyon magas is vagyok és baromi vékony, de szerintem kicsit azért izmos.


Kérem csak az írjon vagy reagáljon erre, akinek van mondjuk napi egy kérdésre energuiája, és akivel tudom tartai a kapcsolatot, vagy aki szimplán tippeket akar adni hogy mit csináljak.


Ha ugyan iylen helyzetben lévő ember ír annak csak még jobban örülök mert elképzelésem nincs hogy hogy fogok megcombosodni ebből a ropi alkatból.. nagyon jó lenne saját tapasztalatokat hallani..



2015. jan. 29. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kaja kaja kaja.
2015. jan. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

kezdetben még pontosan g-ra lemértem, most már azért azt nem de simán megvolt a napi 150g fehérje 400g CH..

most csak úgy mérem hogy két óránként annyit eszek amennyi belémfér. és sokan mondják hogy miylen szerencsések a vékony alkatúak.. nem tudom miylen érzés fogyókúrázni, és az h. nem ehetsz, de kijelentem, az is elég kellemetlen hogy hányásig kell enni magad.

2015. jan. 29. 12:17
 3/11 anonim ***** válasza:
Tömegnövelőt próbáltál? Mennyi kalóriát viszel be egy nap?
2015. jan. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tkodit ***** válasza:

Én nem vagyok szálkás alkat, cserébe nekem is hosszú, vékony végtagjaim vannak, szóval átérzem a helyzeted. Volt itt régebben egy extrém ekto srác, ő is annyit evett, amennyi belefért.

Próbáltad már a zsírokat felfele tornászni? A zsír ugye magasabb "fűtőértékű" tápanyag, könnyebb vele elég sok kalóriát bevinni. Zsírosabb húsok, magok, olajok. Ezekkel hogy állsz?

2015. jan. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

igen egy hónapja fogyasztok táplálékkiegészítőt, mert "muszáj". :) 55ml-es kanállal adagalom, egy kanál CH, egy kanál fehérje. CSak edzés utánn iszom, heti 4 edzéssel. Fehérjét reggelente nem iszom mert iszonyat drága.


HÁt zsírokat nem nagyon szoktam enni ilyen magvakat, csak húst rizzsel rizst hússal, de azt nagy mennyiségben.. gyümölcsöket se nagyon eszek télen..


Cvitamint Mega daily one-t és ízületvédőt szedek, mert a jobb állam nagyon kattog, és a csuklóm is nagyon recseg.. (alkatom miatt)

2015. jan. 29. 12:27
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Még egyszer megkérdezem :) kb mennyi kalóriát viszel be?
2015. jan. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 tkodit ***** válasza:
A zsírok amúgy is fontos tápanyagok, nem csak nehezen hízóknak érdemes figyelnie erre. De nekik aztán különösen! A zsírbevitel emelésével drasztikusan tudnád növelni a bevitt kalóriákat.
2015. jan. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem tudom kalóriát ég soha nem mértem.. nézzek meg egy napomat hogy miben mennyi a kalória, azt nem tudtam hogy azt is számolgatni kell..
2015. jan. 29. 13:21
 9/11 Dogmatix91 ***** válasza:
100%

Zsírbevitelt emeld meg! Én 187cm vagyok és 65-66kg voltam amikor elkezdtem edzeni. Gondolhatod, hogy néztem ki, nem szívesen mutogatom az akkori alkatom. 1 év alatt felmentem szar kajával 80kgra, azóta a súlyom nem változott de a testkompozícióm igen. Ha extrém ektomoft vagy, akkor azt ajánlom, hogy ne számolgasd a kaját csak sokat egyél. Persze ne csokit tömj egész nap, de az is belefér. Én már hiába zabálnék kakaóscsigát egész nap nem híznék egy dekát sem. A zsírbevitelt kellett megemelnem és most kezdtem el nagyon lassan hízni. Nyugodtan told a kolbászt, szalonnát is. Tudom, hogy fura ez a tipp mert elég sok elvvel szembe megy de nekem ez használt. Persze nyomom a szénhidrátot is, lassan már nyerítek annyi zabot eszem, sokszor még hús mellé is köretnek zabot nyomok.


3 hónap egyébként egy sportban nem sok idő, légy türelmes, edz keményen és jönni fognak az eredmények. Az alapgyakorlatokra helyezz nagy hangsúlyt és én a helyedben egész testes edzéseket nyomnék. Guggolás, felhúzás egy edzésen azért ne legyen mert ha odateszed magad egyikben akkor a másik gyakorlat már balesetveszélyes lehet. 85%-al mehet 10x3, 8x5, 6x6, 6x3 ismétlés az alapgyakorlatokból. Esetleg piramisban 5-5-3-3-2-2 , 3-3-2-2-1-1 stb.

2015. jan. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kalóriát nem kell számolni külön. Egyél meg ennyit fehérjét és ch-t és mellé menjen lenmagolaj. Azt is emeld szép fokozatosan és látni fogod, hogy mikor elég. De egyébként olajos magvakat sem hülyeség használni.
2015. jan. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!