Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Extrém ektomorf?

Extrém ektomorf?

Figyelt kérdés
Aki extrém ektomorf alkat, és már jó ideje kondizik, tömeg növel, az kérem írjon
2015. jan. 29. 20:39
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Igen, ez igaz, nem mondtam, hogy van olyan, aki nem lehet soha életében izmos, mert minden egészséges ember lehet az (mellesleg szerintem ez egy kokszos eset, ami az igazsághoz hozzátartozik, de persze ezt csak ő tudja), de ha neki több kalóriát kell bevinni az izmosodáshoz, és ránézésre is hordozza az alkatán azokat a jegyeket, ami alapján ektomorfnak hívunk egy embert, akkor ő nem ektomorf? Tehát megint kérdem, nem léteznek testalkatok?


Még az egyetemi tankönyveim némelyike is megemlíti a testalkatokat kb. korrelálva azzal, amit itt, ebben a témában értünk alattuk, pedig nem a testépítésről tanultam felsőoktatásban :D Persze vannak átfedések, sőt, több az átfedés, mint a "tiszta" testalkat, és (részben ezért is) nincs értelme hozzá görcsösen ragaszkodni, de most ettől nem léteznek testalkatok? Nem értem :)

2015. jan. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ő nincs rosszul sok kajától, rosszkor evett kajától, vagy csak úgy random.
2015. jan. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Ezen kepek alapjan mezomorfnak tunik

[link]

[link]

[link]

Itt pedig endomorfnak:

[link]


Tehat az egesz testalkatbesorolas arra jo hogy valaki korlatokat szabjon.

Leirtam mar csomoszor de leirom megegyszer. Alapvetoen a csontozat nem hatarozza meg az anyagcserét. Igy ezert testalkatbesorolas hulyeseg mert amugy se kell semmit mashogy csinalni.

2015. jan. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

23-as.Jezusom:D Ha én fullosan betomegelek,tele leszek szénhidrátal és elfuppadok attól még nemleszek endomorf :D


Ilyen buta képeket én is tudok kuldeni magamrol.Tomegeles után diétazok.vagyis akkor endomorfrol átmegyek -ektomorfba?:DDD

Lehet hogy neked 3tskg-tol beindul a tomegelés.De nekem 5 gramm tskg is csak szintentartasra eleg 70 kilosan!!!.Ez a kulombség koztunk barátom.peace

2015. jan. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Ha osszeszámolom 5g/tskg-mal en is a sulyomat tartom.

Es nem azt irtam hogy endomorf lesz ektomorfbol hanem hogy ha csak azt a kepet látod akkor annak TŰNIK

2015. jan. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Amit én látok, az egy egy szálkás ektó, aztán egy izmos ektó, aztán egy izmos-zsíros ektó :)


Csak annyit tennék még hozzá, hogy a mi antropológiai vonatkozású tanításaink szerint a csontozatnak az anyagcseréhez általában aszerint van közvetett köze, hogy ha azt vizsgáljuk, hogy egy egyén mire lett úgymond "kitalálva". Tehát például egy vékony csontú egyén nem arra lett tervezve, hogy nagy izom és zsírtömeget hordozzon magán, ezért az anyagcseréje, az étvágya is ez ellen fog dolgozni. (Erősebb, sarkosabb, de kézenfekvőbb példa, hogy a nők sem arra predesztináltak, hogy izmosak legyenek, ezért nekik nehezebb izmot építeni. Ők sem azért építenek nehezebben izmot, mert nem esznek eleget :) ) És ez sokszor korrelálni szokott az anyagcserét, anabolizmust, katabolizmust szabályozó hormonokkal. És hangsúlyozom, ÁLTALÁBAN. Nem mondom, hogy a ma élő 7 milliárd, javarészt eléggé keveredett génállományú emberek mindegyikére rá lehet húzni ezt a sémát, sőt, minél nagyobb lesz a diverzitás, annál kevésbé lehet majd, de kivételektől eltekintve, én magam is ezt a tapasztalatot véltem fölfedezni, amit tanítottak :)


És nem a csontozat befolyásolja az anyagcserét, mert így ez a mondta tényleg hülyeség. A csontozat jellege egy olyan tulajdonság, ami együtt járhat más, tipikus jegyekkel, a szervezet más területein. Így volna helyes. De mondom, már akinek.

2015. jan. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
De ddrake ha valaki evileg ektomorf tehat szalkasabb alkat. Akkor az azt jelenti hogy tomegeleslor is viszonylag szalkas tud maradni. Ami azt jelenti hogy azonos felszedett tomegbol nagyobb resz lesz izom. Mint egy mezo-nal. Szoval ha kepes kicsit megemberelni magat akkor meg konnyeben is tudna izmot felszedni ez alapjan a logika alapjan.
2015. jan. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Ekto, tehát vékony csontozat, gyors anyagcsere, kisebb hajlam hogy felszedjen zsírt és izmot egyaránt, nehezen kerül kalóriapluszba. Ha egyszer oda kerül, akkor valóban több izmot fog felszedni, mint zsírt, (hacsak nem kerül extrémen nagy pluszba) mert edzés mellett értelemszerűen oda kell a tápanyag, de attól még összesen kevesebb izmot szed fel, mint mások. Tehát ha kivonnánk egy úgymond mezo vagy endo tömeggyarapodásából a zsírt, még úgy is vezetnének az ektóval szemben, mert nekik általában izom is könnyebben jön. Tehát jobban meg kell dolgoznia egy ektónak ugyanakkora tömegű izomért, viszont jobban fog kinézni, mert tömegeléskor sem lesz rajta annyi zsír, így nem is kell neki annyit szálkásítani, amivel izmot veszthet. Továbbá szálkásan mindenki sokkalta izmosabbnak tűnik ugyanakkora izomtömeggel.


Én így értettem.

2015. jan. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Azonos kaloriaplusz eseten nem hiszem hogy egy mezo jobban fejlodne.
2015. jan. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
De miért, mikor az ekto nehezebben kerül kalóriapluszba?
2015. jan. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!