Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy működnek ezek a "fehérje...

Hogy működnek ezek a "fehérje tabletták"?

Figyelt kérdés

Egyik osztálytársam behozott egy kis dobozkában, hogy ő ezt szedi, és már hallottam arról, hogy ezektől kicsit testesebb lesz az ember.

Így arra gondoltam, hogy heti 5X másfél óra edzésem van, és gólyatáborba (augusztusra) egy kicsit megizmosodhatnék. Mert így csak edzek, edzek, de semmi változás.

Mit gondoltok? Érdemes lenne bevinni ilyeneket? Milyen hatásai vannak?


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jan. 31. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

"Fehere tabletta" :D


Az bizony valami szar minosegű kox.

2015. jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rendesen kéne talán enni.
2015. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok otthon a témában, sőt! Ha lehet valami olyasmit írjatok, amit egy kezdőnek mondanátok! :D

Ezzel a " Talán rendesen kéne enni" (bocs, ha helyes sorrendbe írtam) válasszal nem megyek sokra!

2015. jan. 31. 17:35
 4/7 - palilaci - ***** válasza:
100%
Feherje= a legfontosabb makrotapanyag. Aminosavakbol epul fel. Husokban, tejtermekekben, tojasban meg nehany novenyben talalhato meg nagyobb koncentraltsagban. Atlagember napi 0.8-1g/testmg (tehat egy 70kgs ember olyan 60-65grammot szokott enni) de aki izmokat akar epiteni annak ennek a duplaja kell. De e mellett fontos a szenhidrat, zsir es a vitamin bevitel is. Akkor szoktak ilyen kieget (feherje tablettarol nem hallottam szerintem vmi aminosav tabi lehet) hasznalni ha nem tudjak fedezni szilard kajabol a megfelelo tapanyagbevitelt es ezzel egeszitik ki az etrendjuket. Elvileg. De sokan csak azert veszik mert azt hiszik h ez onmagaban eleg az izmosodashoz. Pedig nem. Te meg jo hogy n fejlodsz, ha nincs etrended se es ameddig nincs addig felesleges ilyeneket venned
2015. jan. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is: van a fehérje tápkieg. Ez koncentrált fehérjekészítmény, sportolóknak, akiknek ugye köztudottan magasabb a tápanyag (köztük a fehérje) igényük. Ezt segít első sorban bevinni, mert nem tud mindig mindenki magával mindenhova húst meg tojást vinni. Semmi "hatása" nincsen. A fehérje egy tápanyag. Szüksége van rá mindenkinek, sportolóknak meg különösen, ha izmosodni akarnak. Ha nincs elég fehérje, nincs izmosodás. Úgy képzeld el, hogy a cukorrépából, cukornádból is ki van vonva és koncentrálva a cukor, azok számára, akiknek szükségük van rá. Mondjuk ha te meg akarod ízesíteni a kávédat, akkor nem kell elmenned cukorrépát venni, beleaprítani és áztatni, mert ott van neked nettül a cukor. A fehérjeporral kb. ugyanez a párhuzam.


Amit a haverod szed, az gondolom kapszulázott forma, nos ez általában gyakorlatilag ugyanaz, mint a bödönös, csak drágábbért, nem érdemes megvenni. Ahogy írtam, a fehérjének semmi "hatása" nincsen. Van egy fehérjemennyiség, ami egy megfelelő étrend egy részét képezi, ami MEGFELELŐ EDZÉSSEL megteremti a lehetőségét annak, hogy fejlődjön az izomzatod. Ha nem edzel, akkor nyakalhatod a proteinport ahogy akarod, nem leszel tőle "testesebb". Ugyanígy kb. tökmindegy, hogy te most proteinport nyakalsz, vagy megeszel pár tíz deka csirkét, ha megvan a fehérjemennyiség, akkor megvan. Ha nem tudod megoldani szilárd kajából, akkor érdemes tápkieget használni. És nem írtad, milyen edzésed van. Úszhatsz, vagy kerékpározhatsz stb. heti 5x, attól nem leszel kifejezetten izmos, ahhoz olyan edzés kell, ami megfelelően megterheli az izmokat a növekedés elindításához.


Augusztusra ne várj olyan eget rengető változást, de legalább elkezded. Egy fokkal jobb, mint az a barátom, amelyik mondta, hogy elkezdte csinálni a felüléseket, 5 nap múlva gólyatábor, szeretné ha addigra látszódna.

2015. jan. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
ez gondolom dm-es vagy ahhoz hasonló, multi-por összetételű: főként szója, édes tejsavópor, tejsavó, író, tejpor, zselatin, csillagfürtfehérje van benne
2015. jan. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

heti 2x 1.5 óra férfiszer

heti 3x 1.5 óra úszás

2015. jan. 31. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!