Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha edés közben nem iszok...

Ha edés közben nem iszok semmit (vizet se) az jobb vagy rosszabb?

Figyelt kérdés
Főleg most télen nem vagyok szomjas,nem érzem szükségét,nyáron is kevesebbet iszok edzés közben,inkább edzés után szoktam inni.

2015. febr. 7. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Baj! Izmoknak szüksége van rá! Legalább másfél liter
2015. febr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Edzés közben nem kellene inni.. inkább utána hogy helyre állítsa a folyadék és az elektrolit szintedet..
2015. febr. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
bocsi az előbb rosszul írtam, edzés közben nem kellene sokat inni..
2015. febr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nyáron is ritkán iszom edzés közben, csak ha nagyon ki van száradva a szám,inkább utána szoktam
2015. febr. 7. 16:52
 5/5 anonim válasza:

Néhány kortyot azért nem ártana.

Az ivással az a gond, h. sokan csak akkor nyúlnak vízért, ha már érzik, h. (nagyon) szomjasak.

Ez nem lenne szabad megvárni, folyamatosan pótolni kellene a folyadékot. A alacsony folyadékszint nem jó a vérkeringésnek, szívműködésnek, kevesebb vért kap az agy és a tüdő, tehát kevesebb oxigént is.

Szeresd a tested, ne szenvedtesd!

(A test szomjazásának egyik külső jele a szem alatti sötét karikák (azoknál is, akiknek egyébként nincs).

Pl. meg lehet figyelni az óvodából, ált. iskolában hazajövő gyerekeken - étkezéskor kapnak folyadékot kb. 2-3 óránként.

2016. dec. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!