Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek jól haladok az...

Flati kérdése:

Szerintetek jól haladok az edzésben? (LENT)

Figyelt kérdés
Szóval 6 hónapja kezdtem,és akkor voltam 54-55 kg most vagyok 58 és fél kg,+iskolába volt egy mérés miszerint 45%-ban vagyok izom és csak 5%-ban zsír, tesitanárom azt mondta hogy ez nagyon jó.És még azt szeretném megkérdezni hogy ilyen testtömeg százalékkal menyi idő alatt lesz kocka hasam(már most is formás de még szeretném fejleszteni)

2015. febr. 13. 13:03
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy 5%-os lenne a testzsírod. Sulis gépeknek ne nagyon higgy. 5%-nál már bőven látszania kellene. Vagy , csak szimplán 0 tömeg van a hasadon. Ennek van elvileg 7% a videón, de ez már jócskán szálkás, tömeg sincs rajta sok, de a hasa így is látszik. https://www.youtube.com/watch?v=dkz0OOe2Y10


Jobb tömeggel már 10-12%-nál is látszania kellene. Valakinek még magasabb zsírral is látszik. Genetika nagyban közrejátszik.

2015. febr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Értem,és amúgy ha kizárok minden szénhidrátot akkor kezdek el szálkásodni? vagyis majdnem mindent mondjuk 5-6 gramm szénhidráttal lehet tartani egy 7% testzsír tömeget ,nem?:D
2015. febr. 13. 13:32
 3/36 A kérdező kommentje:
Amúgy 15 éves vagyok,és 2 naponta szoktam hasra edzeni akkor úgy 300-400 hasprést csinálok ebből kb 100-200 teljesen szabályos,és 100 lábemelést.És amúgy komolyabban hasra csak 1-2 hónapja kezdtem el edzeni.
2015. febr. 13. 13:35
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el a sárga kapszulát, mert nagyon tévutakon jársz.


Nem hiszem el, hogy 100 hasprést megbírsz szabályosan csinálni!


Izmot építeni és szálkásodni nem lehet egyszerre, más étrend kell hozzá.


5-6 gramm szénhidrát naponta? Tudod te miről beszélsz? Mert az már ketogén diéta.

2015. febr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

Ezen a videón a dehidratáltság is meglátszik. Nagyon precíz étrend kell, hogy 7%-ot megtarts , meg naturálban kevés izom is lesz rajtad 7%-on, annyit nem ér szerintem a full szárazság natúrban. Pakolj tömeget a hasadra és akkor 10-12 % on több izommal is látszódni fog, lehet hogy nem lesz annyira szeparált, bár genetikától nagyban függ. Hiába alacsony a testzsírod, meg kockás a hasad ha kevés izmot tudsz megtartani és így párosul hozzá egy 20-as parizer kar pl.


Inkább tömegelj még, ráérsz leszálkásítani, ha már lesz mit. Nem a kockahas a lényeg, majd rájössz, ha idősebb leszel.


Amúgy szálkásító diéta: 2,5-3 g x ttkg, ch meg mondjuk 1,5-2,5 g x ttkg . Magasabbról kell kezdeni, heti 0,5-1 kiló fogyás az ideális, de inkább lassabban kell diétázni, úgy kevesebb az izomvesztés. Leírtam azért, hogy a kérdésre is válaszoljak.

De ezt is ki kell tapasztalni nem mindenkire érvényesek ezek, valaki a visszatöltéses napokra esküszik valaki másra, ez csak kiindulási alap, ezt mindenki magán látja majd.

2015. febr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Ja visszatérve a hasprésre az tuti nem szabályos, ha jól csinálod 20-nál már ég rendesen, de ha már sok megy, és könnyű, akkor jobb súllyal csinálni.


Meg amit Steph ajánlott azt olvasd el, hogy legyen fogalmad.

2015. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
[link] és ha egy ilyet szeretnék? ehhez gondolom nem kell annyit szálkásítani
2015. febr. 13. 13:59
 8/36 anonim ***** válasza:

Csak, hogy lásd, hogy magában nem mutat semmit egy kockás has.


[link]


ennek is kockás a képen, de az összképet nézd. Inkább tömeget pakolj, majd ha már lesz miért lepucolni zsírt, akkor már lehet jelentősége. De a kockás has mánia ne menjen a többi izomcsoport rovására.

2015. febr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a válaszokat :D akkor maradok a tömegélesnél.Amúgy naponta szoktam 6-7 tojást enni,+ ha lehetőségem van csirkét amennyit tudok illetve puffasztott rizst szoktam enni,illetve fehér kenyeret/zsemlét egyáltalán nem eszek csak barnát,tudom hogy ez nem egy nagy tömegelős diéta de csak ezt tudom mindennap megcsinálni,de ez nagyából elég nem? :D
2015. febr. 13. 14:10
 10/36 anonim ***** válasza:
9-10-es testzsír az kb. De ha te lemész fél év edzés utána ilyen testzsírra úgy fogsz kinézni, mint az általam linkelt képen lévő tag. Amit te linkeltél abban több éves munka van meg nagy a sansz, hogy tele van rendesen. Ha nincs elég tömeg felesleges leszálkásítani, csak hogy látszódjon a hasizmod, mikor minden más izomcsoportod jelenleg is gyenge , és szálkásítással főleg, hogy most kezdenél bele, nem hiszem hogy úgy jönnének a dolgok össze ahogy akarnád. Visszakerülnél a kiindulási pontra vagy még rosszabb lenne.
2015. febr. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!