Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy felesleges a magas ismétlés? Az nem erős, aki pl. lenyom minimális pihenővel 100 fekvőtámaszt? 50 húzódzkodást?

Figyelt kérdés
Elsősorban nem a vékony, könnyű súlyú emberekre gondolok, hanem a 80-90 kilósakra.
2015. febr. 21. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki lenyom 50 húzodzkodást, az biztos nem gyenge.
2015. febr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Szerintem senki nem mond olyat, hogy aki megcsinál 100 fekvőt, vagy 50 húzódzkodást, az ne lenne erős. :)

Ilyen magas ismétlésszám mellett viszont már nem lehet hatékonyan sem izomtömeget, sem erőt növelni, viszont állóképesség fejlesztésére remek.

2015. febr. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
A magas ismetlesszam izomnovelesre nem jó.
2015. febr. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
mert testépítés szempontjából, sokkal jobb, ha csak kis ismétlsszámú húzódzkodást tudsz megcsinálni
2015. febr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De az jo. Mondjuk 100 felvotamaszt sok ember meg tud csinalni az annyira nem eros. 50 szabalyos huzodszkodas egyhuzamban viszont eleg jo.
2015. febr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk 100 fekvotamaszt sok ember meg tud csinalni"


Szerintem meg jó,ha 10 emberből kettő meg tudja csinálni.

2015. febr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát nézd, aki megállás nélkül megcsinál fekvőtámaszban 100 karhajlítás-nyújtást, azt én nem mondanám gyengének, különösen, ha 80 kiló, vagy afölötti illető. Aki ezt megcsinálja, az képes egyéb "huncutságokra" is és eléggé "egyben van". :D

Nem hinném, hogy ez általános lenne, pláne nem ilyen testtömeggel, hangsúlyozom, gyakorlatilag szünet nélkül 100.


Én szeretem a fekvőtámaszt nagyon sok mindenre hat, nagyon jó szabadgyakorlat.


Én nagyon elégedett lennék, ha 4*50-eket simán lehúznék mondjuk reggelente, de az odébb van még.

2015. febr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Mondjuk 100 fekvotamaszt sok ember meg tud csinalni


Szerintem meg jó,ha 10 emberből kettő meg tudja csinálni."


Magyar lakosságban? Sztem jó, lesz az 100-ból 2-nek is. :D Nőben kb. nulla rá az esély, férfiaknál is 2-5% körül van sztem az ilyen. (megállás nélkül értem a 100-at)

2015. febr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jaa, a fő kérdésre nem válaszoltam. Van olyan, hogy "ismétlési maximum" ez azt jelenti, hogy mekkora az a legnagyobb tömeg, amivel 1 szabályos gyakorlatot éppen meg tudsz csinálni.

Van egy ilyen diagram, hogy az "erőfejlesztés piramisa" és konkrétan a maximális erő (és izomtömeg) fejlesztése az úgy optimális, ha 50-70%-án vagy az "ismétlési maximumnak" és 8-12 gyakorlatot csinálsz 3-5 ismétléssel.


A fekvőtámasz szerintem kicsit máshogyan működik, az egy olyan szabadgyakorlat, ami nagyon sok mindent igénybe vesz és ott sztem van értelme a magas ismétlésszámnak,. különösen, ha megállás nélkül megy.


De mondjuk annak tényleg kevés értelme van, hogy egy 1 kilós súlyzót 516-szor felemelsz és nem érzel semmit, csak unatkozol... :D

2015. febr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!