Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Magas ismétlés vs alacsony?...

Magas ismétlés vs alacsony? Gyors vs lassú végrehajtás? Mi az igazság?

Figyelt kérdés

Van oldal aki a magas ismétlésre esküszik, mások az alacsonyra. Mindegyiket kutatók támasztják alá. Mégis mi az igazság?


Vagy:


A gyors negatív szakasz, a lassúval szemben nagyobb fejlődést hoz mind erőben és mind tömegben. Ami fura, hiszen általában mindig azt mondják, hogy gyors pozitív és lassú negatívokkal kellene dolgozni.


2015. jan. 24. 13:25
 1/10 A kérdező kommentje:
Rengeteg az ellentmondás ebben a témában. Kicsit elbizonytalanodtam..
2015. jan. 24. 13:26
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én tapasztaltam,hogy a magas ismétlés szám jobb...10-15

Sokkal jobban fejlődsz tőle.

2015. jan. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is a magasra teszem a voksomat. Nekem is jobban bejött.

A lassú negatív a jobb szerintem.

Alapvetően egyénfüggő szerintem.

2015. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

--gömb--


Én azt mondom, mindegyik működik, sok dologtól függ hogy melyikkel jár jobban az ember. Próbálgatni kell.


Én a hatékonyságot szem előtt tartva álltam át a magas ismétlésre ( 15-50 között), előtte erőedzést ment.

Ha nem kellene takarekoskodnom, akkor még mindig erőedzés párti lennék, de így, hogy látom hogy mit lehet kihozni az adott esetben 50-es sorozatokból (mármint az én lehetőségeimet figyelembe véve) , már azt mondom, hogy merleget vonva a dologból a magas ismetlesszam felé billen a mérleg, még ha nem is masszívan, mert nem vitás, jó a nagysulyos edzés is.


A lassú negatív nekem nem jött be.


Úgy is mondhatnám, hogy egyiknek sincs teljesen igaza. Nem lehet azt mondani, hogy csak ez vagy csak az működik, és a többi haszontalan, mert ez nem igaz.

2015. jan. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
Nekem a kevés ismétlés jött be.
2015. jan. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szergej55 ***** válasza:
100%
Variáld őket, és kész, ennyi a képlet.
2015. jan. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 - palilaci - ***** válasza:
100%
A valtogatas jon be ha nem egy programhoz ragaszkodsz. Jo hogy megindul a fejlodese annak aki csak keves ismetles nagy sullyal csinalta a gyakorlatokat ha atvalt magas ismetleses edzesre. Ez igaz forditva is.
2015. jan. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor tényleg az tűnik a legjobbnak, ha váltogatjuk.


Arról mit gondoltok, hogy egy edzésen belül menne mind a kettő?

pl: Vegyünk egy gyakorlatot. Az első két sorozatot megcsinálom 15-20 körüli ismétlésekkel. A következő sorozatot pedig 4-6 ismétléssel. Utána meg mondjuk jönne még egy 15-20-as sorozat. Így a nagy súlyok előtt legalább be is melegítenék. Ez jónak tűnik?

2015. jan. 24. 16:51
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyira szánalmas, hogy aki már azt meri írni hogy Neki az alacsony jött be már le van pontozva... Az emberi butaság. Próbáld ki Neked melyik jön be jobban, mert úgy sem mindenkinek az lesz a nyerő, akár tetszik ez egyeseknek akár nem. Mindenki mást mond, ezt így csináld, azt úgy csináld, ezt eheted, azt nem eheted, Én már rájöttem nem kell mindent vakon elhinni, ki kell tapasztalni hogy az embernek mi válik be.
2015. jan. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha az első sorozatot 15-20 ismétléssel csinálod, akkor a másodiknál ennek jó ha a fele összejön, aztán utána még kevesebb. Az a titka a magas ismétléses edzésnek, hogy akkora súlyt válassz amivel épphogy megy a 15, de több nem, ezért ha jó a súly, a többi sorozatban már csak jóval kevesebb fog menni! A progresszivitás ott van, hogy az a cél, hogy amiből 15 ment adott súllyal, azt idővel felvidd 20-ra, a súlyt utána lehet növelni.
2015. jan. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!