Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Leszállkásítottam. Most fogok...

Leszállkásítottam. Most fogok kezdeni tömegelni. Édességigényem ha le akarom tudni reggelente 80 - 100 g aszalt gyümölcsös müzli megárthat?

Figyelt kérdés
Hülyének tűnhet a kérdés. De világ életemben kövér voltam. Most 27 % testzsírról sikerült lemennem 8% testzsírra. És kezdenék tömegnövelni. Heti 4-5 súlyzós edzéssel. A diéta alatt hozzászoktam hogy kevesebb szénhidrátot fogyasztok. Napi 3 g / tskg Szénhidrát mehet kezdésnek tömegeléshez? Főleg zabból és rizsből tervezném. De mivel imádom az édességet csokit nem akarok enni, reggelire gyümölcsös müzlit tej nélkül fogyaszthatok? Borzasztóan félek , hogy zsírosodni fogok 25 leadott kiló után, hogy végre elértem egy jó formás testet. Tehát reggelire müzli?
2015. febr. 25. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem.


Gyümölcsök amúgy is ajánlottak a rosttartalom miatt. Szilva nagyon remek, főleg a rizs a fő ch forrás. Könnyen megfogja a bélműködést. Szóval a lényeg hogy a rostok fogyasztására figyelj oda (napi 40-50 gramm össz), nem kell a gyümölcsöket se kerülni.

2015. febr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. febr. 25. 22:51
 3/4 Szintiszoli123 ***** válasza:

Reggel a legrosszabb az inzulinérzékenység, ezért ha borzasztóan félsz a zsírosodástól, akkor pont nem reggel kéne az édességigényedet letudni, hanem délben.

A legrosszabb, amit tehetsz, hogy a reggelivel viszed be a legtöbb CH-t a nap folyamán. Tovább pedig azzal tudod súlyosbítani, ha ebben még cukor is van.


Reggelire elég 0,5-1 g/ttkg CH, és ez legyen rostos keményítő, ne mono-, ill. diszaharid. Egy kis fruktóz beleférhet, de vedd figyelembe, hogy a gyümölcsök CH tartalmának csak átlag fele fruktóz. A másik fele glükóz.


Ha figyelsz a makróidra, meg arra, hogy havi 1-1,2 kg legyen a max testtömeggyarapodás, és toppon tartod az inzulinérzékenységedet (komplex CH-s alapanyagok - kivéve esetleg edzés után - és sport) akkor nem fogsz zsírosodni.

2015. febr. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos válasz, köszönöm :)
2015. márc. 4. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!