Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit csináljak, ha tömegelésnél...

Mit csináljak, ha tömegelésnél nem bírok már 4 g ch-nál többet megenni?

Figyelt kérdés

Tömegelek, 70 kg vagyok, 4 g ch-t, azaz napi 280g-ot eszesk meg, de már ez is nagyon nehezen megy le. Viszont a súlyom meg már 3 hete stagnál, tehát nyilvánvaló, hogy emelni kéne a ch-t, de képtelen vagyok már ennél többet megenni, így is napi 160 g zabpelyhet és 250 g rizst eszek meg.

Mi tudnék csinálni? Cukros tömegnövelőket ha nem muszáj, akkor inkább hanyagolnám ameddig lehet.



2015. febr. 26. 09:39
 1/10 anonim ***** válasza:

--gömb--


Turmixold le a rizst/zabpelyhet.

Zsírral (célszerűen telítetlenekkel) is lehet növelni a kalóriabevitelt.

Edzés után pedig nem kell félni a cukortól sem, bár ez csak egy kicsit ad hozzá a dologhoz.

2015. febr. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azért hanyagolnám a cukrot, mert a családomban több cukorbeteg, elhízásra hajlamos is van a felmenők között.

A leturmixolt rizst meg a zabpelyhet nem hiszem, hogy lenne gusztusom meginni, de zsír az jó ötlet lehet.

De mondjuk az hogy tudom kiszámolni, hogy mondjuk 70 g ch-nak mennyi zsír felelne meg?

2015. febr. 26. 09:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Telítetlen zsírok!

Földimogyoró, dió, mogyoró, tojás, olivaolaj.

Ezek mind jó zsírforrások.


Használj kalóriakalkulátort, és a kalóriaszükségletet is vedd figyelembe az étrend összeállításakor.

2015. febr. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jól számolok?


Tehát 100g rizs az 360 kalória, 100g olívaolaj meg 902 kalória.

Akkor 40g olívaolajjal ki tudok váltani 100 g riszt?


Így gondoltátok?

2015. febr. 26. 10:15
 5/10 anonim ***** válasza:

--gömb--


1g zsír ~9 kcal fűtőértékkel rendelkezik, 1 g ch pedig ~4-gyel.


A gyakorlatban igen, 100 g rizs helyett mehet 40 g olívaolaj, ha a rizsben lévő elenyésző fehérje mennyiséget elhanyagoljuk (nem oszt nem szoroz).

2015. febr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Oké köszi!

És a zsír izomépítés szempontjából ugyanolyan hatékony?

2015. febr. 26. 10:50
 7/10 anonim ***** válasza:

--gömb--


Ez már nem egyértelmű, szervezete válogatja.

Kísérletezni kell vele.

Én személy szerint nem olyan jó hatékonysággal hasznosítom a zsírt, ezért nem szoktam erőltetni.

2015. febr. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Durumtészta vagy tk tészta könnyen csúszik :) Csináld meg makaróninak.
2015. febr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, jól számolsz. Ennek ellenére nem javasolom hogy pl egyszerre 40g olivaolajat letolj. Egyrészt mindenben van egy kis zsír, így még ha alapból nem is feltétlen számolsz vele, akkor is jut be.


De ez a rizsmennyiség egyébként nem rendkívüli. Én letoltam napi 400 grammokat is, az volt olyan hogy jól eltelített. A teljes tanácsom abban tudna kimerülni, hogy változatosan egyél inkább. 1-1 étkezés naponta lehet tésztás (pl túróstészta durumtésztából). A tészta jóval zsírosabb és könnyebben emészthető mint a rizsa. A másik a tojás. Megcsinálod rántottának, egy kis teljes kiőrlésű kenyér, és egy komplett jó kajálásod meg is van: ch a kenyérből, tojás kicsi mindenből (zsír fehérje és ch). Nassolni tolj földimogyorót, én imádom, napi 100 grammot nagyon könnyű letolni, és már ott is vagy hogy sokat ettél.


A lényeg azért tényleg a kalóriákban van. Úgy állítsd össze az étrended, hogy a fehérje legyen meg mindenképp. Ezután pedig add hozzá a többit, és figyeld közben hogy mennyi az egész kalóriában. Használj kalóriakalkulátort ami megmutatja hogy naponta tömegeléshez mennyi kalóriát kell bevigyél. Közelítsd meg ezt a számot attól függően mennyire vagy hízékony. Diéta pont olyan dolog amivel szerintem kísérletezni kell mindenkinek, és figyelni hogyan reagál a teste.


Ha egy hónap múlva 1kg nál több jött rád, az már biztos zsír, így érdemes csökkenteni a kaján. 4g/ttkg szénhidrát alá ne menj, mert a glikogénraktáraknak kell az azért. Ha ilyenkor zsírosodsz, a zsírbevitelen csökkents 2-300 kalóriát. A lényeg hogy 1-1,5 kg jöjjön rád havonta, és akkor biztos nem is zsírosodsz nagyon. Cukros tömegnövelő KIZÁRÓLAG edzés után ajánlott, egyébként pedig rossz.


Ha van valami kérdésed am írhatsz pm-et is, vagy még itt kérdezz

2015. febr. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Szintiszoli123 ***** válasza:

Úgy van. Az átlagember CH adaptált metabolizmusra van beállva (hogy ez jó-e vagy sem, abba most ne menjünk bele). Ha 4 gramm alá veszed a CH-t, az már akár az edzésteljesítményed rovására is mehet. Ha pedig nem tudsz elég keményen edzeni, akkor nem tudsz akkora stimulust sem adni az izmoknak. Lehet persze, hogy nálad más a helyzet és kevesebb Ch-val, több zsírral is jól elvagy. Egy másik megoldás, hogy a CH-t az edzés köré csoportosítod (ha pl. du 5 körül edzel, akkor a CH nagy részét "ebédre", "uzsonnára" és edzés utánra teszed, a több étkezésben pedig a zsír dominál.


Ha a 4 gramm még bemegy, de több már nem, akkor old meg zsírral az energianövelést. Jobban fog csúszni a CH is.


Az előttem szólókkal is egyetértek, szóval csak hajrá!


A 4 grammot egyébként nem mondanám soknak. Lehet, hogy csak szoknia kellene kicsit a gyomrodnak.

2015. febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!