Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izom nővelésbe valaki tud...

Izom nővelésbe valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

16éves lány vagyok és izmosodni szeretnek,has,láb,fenék,kar stb..(mindenhova akarok edzeni) az edzés tervel,gyakorlatokal semmi bajom csak az étkezéssel. Néztem már buliders oldalakat de nekem azok kínaiak , táblázatba vannak foglalva az ételek feherje,kalória tartalma de nem kapok választ abból a kédéseimre. Hány óránként kell ennem és mennyire kell kalória pluszos étrendet ki alakitanom ha 45kilo vagyok?

Meg amit tudnom kell írjátok már le kérlek:)

Szeretnék valami fehérjeport is a biotecusásra gondoltam, egy nap hány adagot ajálanátok?



2015. márc. 4. 08:51
 1/7 anonim ***** válasza:

nyugidtan egyel napi 3x, a 6-7 etkezeses marhasagot nyugodtan elfelejtheted.


Egyel feher husokat (csirkemell, hal) tojast, sajtot, turot, tejtermekeket. Feherjepor neked nem kell.


Ha napi 2g/tskg feherjevel szamolunk (attol tobbet enni felesleges) a 45 kilodra kell napi 90g feherje, ami egyaltalan nem sok.


Az sem baj ha egyik nap csak 80g-ot eszel, masik nap meg 100at.


Szenhidratot ne vidd tulzasba, mert csak zsirosodni fogsz.

2015. márc. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért azt megjegyezném az elsőhöz, hogy a "szénhidrátot ne vidd túlzásba" ne jelentse azt, hogy szinte egyáltalán nem fogyasztasz szénhidrátot. Én lefogytam 10 kilót a saját diétámmal és mozgásommal, viszont azóta egy dekát sem sikerült leadnom. Amit hibáztam:

a., hiába a sok súlyzós edzés, sokat futottam

b., kevés volt a szénhidrát, gyakorlatilag nem vittem be egyáltalán, teljesen leálltam róla, annyit vittem be, amennyi volt az zöldségekben is


Amit felépítettem izmot, egyből fel is használtam energiaként, így se nem fogytam, se nem izmosodtam. Szóval igen, túlzásba semmiképp ne vidd, de azért el se hanyagold.

2015. márc. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Osynho ***** válasza:
Ennyi szénhidráttal olyan sok izmot nem építhettél fel. :D
2015. márc. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A ch-ot neked kell belőnöd, kezdd 2-3 grammal, ha nem fejlődsz vidd feljebb, ha zsírosodsz, akkor vedd vissza.

Jobb ha napi ötre leosztod a mennyiséget.

Fehérjepor elég edzés után, ha az étrended amúgy renben van.


( Én a Biotech Nitro Gold Pro Enzyt fogyasztom, mert finom :), de bármi más is jó, ha csak edzés után iszod heti háromszor, akkor fél kiló elég egy hónapra)

2015. márc. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

@3

Arra pont elég volt, hogy zsír helyett abból szerezzen energiát. :D Konkrét számokat mondok. Karácsony után felhíztam 94 kilóra 87-ről (amúgy is nagyon könnyen hízok, de eléggé meghökkentett). Mivel korábban már "bevált" a megvonás, kicsit extrémebben nekiláttam. Zöldséget ettem pirított csirkemellel, néha levest, e mellett napi 2-2,5 órát futottam, súlyzóztam. 3 hét alatt leadtam 10 kilót, 84 lettem, úgy, hogy mellette látszólag és érzékelhetően nem változtam izomból semmit, tehát nem is teljesítek rosszabbul sem, de nem is nézek ki jobban. Viszont január vége óta tartom a 84 kilót, úgy, hogy (egy héttel ezelőttig) semmit nem változtattam.


NEM azt mondom, hogy helyesen tettem, sőt, pont azt mondom, hogy NEM. Hibáztam. Hiába tudtam fogyni sokat hirtelen, látszik, hogy a szervezetem elért egy küszöböt, ahonnan teljes szénhidrátmegvonással nem tudok fogyni már, mert mint ahogy írtam, magam ellen dolgozok. Minden apróság, amit felépítek, a legkisebb is, egyből fel lesz használva energiaként. Emiatt nem fogyok egy grammot sem. Mintha pakolnám a téglát a falra építkezésen, valaki meg mindig levenné, amit odahelyeztem, amikor fordulok a következőért.


Most elkezdtem növelni a szénhidrátbevitelemet, majd kíváncsi leszek a változásra. (10 éve már annak, hogy 84 kilóról felhíztam, szóval 10 éve nem voltam ilyen "vékony". De ennél kisebb tömegű 13 éve nem voltam, pedig igyekeztem sokat sportolni gimnazistaként). Nehéz, mert undorodom a kenyértől és a tésztától is, rizst meg nem lehet állandóan zabálni, de próbálkozom.


Bár ahogy néztem a kalóriatáblázatot, abból a 3-4 szelet kenyérből a napi szénhidrátomnak jobb esetben is csak az ötödét fedezem, de amiket néztem diétákat, elképzelni nem tudom, hogy miként lehet annyit megenni.


Szóval ahogy írták fentebb is, növelem a szénhidrátot, ha túl sok lenne, csak híznék, akkor meg csökkentem, a futásokat meg heti 7x2 óráról csökkentem heti 2-3 alkalomra. Az a baj, hogy már túl sok helyen olvastam mindig mást, már azt se tudom, hogy mi igaz és mi nem az.

2015. márc. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Osynho ***** válasza:
Arra céloztam, hogy ilyen extrém táplálkozás és kalóriamínusz esetén semennyi izmot nem építettél. Max lefelé. :)
2015. márc. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a valaszokat!:)
2015. márc. 4. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!