Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez miért van? Tapasztalt...

Ez miért van? Tapasztalt testépítők megnéznétek? (Hasizom kérdés, nem kockahas)

Figyelt kérdés

4 hónapja hasazok, heti háromszor, hasprés 2x40, lábemelés 1x40, hasprés törzsfordítással 1x40.

30 éves nő vagyok.

Ha ráfeszítek a hasizomra, akkor tisztán kivehető a külső haránthasizom, de kocka sehol nincs. Ez genetika? Vagy hanyagoljam az edzést oldalsó hasizomra? Vagy ott kevesebb a zsír? Ez normális?

Nem akarok amúgy kockahasat, és harántcsíkosat meg aztán pláne nem :)



2015. márc. 3. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nemtudom mi az a haránthasizom, de ha a ferde hasizomra gondolsz, akkor is ugyanaz a válasz. A zsír. Zsír takarja el a hasizmot, így nem látszik teljesen. Hasizom edzéssel meg nem lehet eltüntetni a zsírt (közvetlenül).
2015. márc. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pont ez az, hogy a haránthasizom látszik (az a ferde izom a bordától átlósan a köldök irányába), a "rendes" meg nem. :)

Ez hogyan?


(Nem akarok egyébként kockahasat)

2015. márc. 3. 16:59
 3/9 A kérdező kommentje:
Rosszul edzek? Vagy ez genetika?
2015. márc. 3. 17:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Genetika lesz szerintem, kevesebb ott a zsír. Edzésben leírás alapján nem találok (nagy) hibát.
2015. márc. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi Steph a választ! Erre gyanakodtam én is.

Amúgy, hogy érted, hogy nincs az edzésemben nagy hiba? Több lábemelés kéne ugye?

2015. márc. 3. 21:50
 6/9 anonim ***** válasza:
A sorozatok számát kéne feljebb vinni legalább 3-ra, és háromszor-négyszer csinálni annyit a gyakorlatokból amennyi megy. Nah meg csak hasra edzeni baromság.
2015. márc. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot! Szerinted jobban fejlődnék, ha levinném az edzések számát heti kettőre, és megcsinálnék minden gyakorlatból három sorozatot?


Tudom, hogy az itteni kérdésekből kiindulva nem magától értetődő, de természetesen teljes testre edzek, elolvastam egy raklap irodalmat, Bunny szerzeményével kezdtem, van edzéstervem, ismerem az étrend szerepét, tudom, hogy nincs helyi zsírégetés, nem lesz a zsírból izom, a kockahas a diétától van, nem félek attól, hogy túl izmos leszek, sőt talán lufiuzmaim se fejlődnek a fehérjeportól , amit természetesen kizárólag az étrendem kiegészítéseként használok :)

2015. márc. 4. 12:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Itt inkább a pihenőidőn van a hangsúly, két edzés között legalább 48 óra teljen el. Egy has ennyi idő alatt kell hogy regenerálódjon. Hasra mehet több sorozat is, mivel terhelést már nemnagyon tudsz növelni.
2015. márc. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Megfogadom a tanácsodat!
2015. márc. 4. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!