Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kövérebb férfi hogyan kezdjen...

Kövérebb férfi hogyan kezdjen neki a testépítésnek? Tömegnöveléssel szedjen fel némi izmot, és utána szálkásítson vagy szálkásítással kezdjen?

Figyelt kérdés
Nem vagyok azért nagyon kövér, de azért van rajtam egy kis súlyfelesleg. Az átmozgató időszak lezajlott, most kéne eldöntenem, hogy melyik irányba megyek tovább!

2015. márc. 9. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani, ha nem vagy nagyon kövér, akár tömegelhetsz is, viszont azt is érdemes tisztán csinálni, hogy minél kevesebb zsír jöjjön fel. Tehát így nyilván nem klasszikus értelemben vett tömegelés lesz, hanem moderált szénhidráttal, amivel persze lassú folyamat lenne. Ha szálkásítasz, annak az az előnye, hogy gyorsabban jön a változás, ami lehet, hogy motiváló lesz, de annak is meg van a hátránya: tömegelés után könnyebb nekiállni egy diétának, mintha teljesen most kezdenéd el, mert akkor már nincs olyan nagy váltás, igazából csak kevesebb a ch és több a fehérje de ugyanazt eszed. Illetve nem biztos, hogy jól fogsz kinézni, ha lefogysz. Elvileg ha totál kezdő vagy, szálkásításnál is jön fel némi izom, persze minimális.
2015. márc. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi szépen! Megy a zöld pacsi!
2015. márc. 9. 21:10
 3/4 A kérdező kommentje:
Nehéz döntés előtt állok akárhogy is nézem...
2015. márc. 9. 21:11
 4/4 Philipp Gábor ***** válasza:
100%
Ilyenkor a legfontosabb a szívet kímélni.A túlsúly igen megterhelő a számára és ráadásul a zsírszövet is benyúlik a szívizom rostjai közé ami gyengíti a szívteljesítményt.Tehát a legfontosabb a testsúlyod csökkentése.Én azt ajánlanám hogy kis súlyokkal és magas ismétlésszámmal(30-40) eddzél ez max 40-50 perc legyen és kiegészítve a lightos kardióval.(gyaloglás,lassú kocogás,kerékpár).Ez lehet 30-60 perc is edzettségtől függően.Ha lement a testzsír százalékod 10-12-re akkor tömegelhetsz.
2015. márc. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!