Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 16éves vagyok és 67 kiló egy...

Staykeer kérdése:

16éves vagyok és 67 kiló egy hónapja járok kondizni a célom az hogy fél éven belül menjen a pushup és a testem testzsír százaléka lecsökkenjen most a sima húzodszkodásbol megy 2-3 a szélesböl csak akkor ha fogják a lábam ötlet?

Figyelt kérdés
hogy kéne gyakorolnom illetve milyen táplálkozást ajánlotok?

2015. márc. 16. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
67 kilóval 3 felhúzás? az elég gáz...
2015. márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Erős a fogalomzavar az első válaszolónál, de még a kérdezőnél is. Nem menj a push up? Vagyis nem megy a fekvőtámasz? Húzódzkodás miatt ne aggódj. Az nehéz. De ha ráfekszel két hét alatt simán fel lehet hozni 7 körülire. Olvasd el a Meztelen Harcost. Benne van, hogy mit csinálj.
2015. márc. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A húzódzkodás meg nem felhúzás, kedves első válaszoló!
2015. márc. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hosszútávon érdemes megoldani, hogy legyen otthoni húzodzkodód. Anélkül kb. annyi az esély, mintha iskolában akarnál megtanulni egy nyelvet. Ha van otthon, akkor mindig, mikor átmész az ajtón, vagy csak eszedbe jut, mert ránéztél, rögtön csinálhatsz 2-3-at. Bármikor ott a lehetőség. És akkor pont annyira természetessé válik, mint pl. felállni a székből. Így viszont csak valami alkalmi megeröltetés marad, amihez nincs, és nem is akar szokva lenni a szervezet. Ha van otthon húzódzkodó, akkor észre sem veszed, milyen hamar fogsz tudni 10-et is.


Lehet, hogy a 2-3 húzodzkodás "gáz", de ha belegondolunk 16 évesen (gyerek izomzattal!) nem vagyunk még olyan hú de erősek. Pláne nem emelgetünk 67 kilót, ami viszont felnőtt súlykategória. Az ember előbb nő meg, aztán erősödik hozzá, ebben a korban még elég aránytalan a helyzet. Tehát nem számít rossznak a 2-3. Ha majd 20 évesen is csak 3 megy, akkor nevethetünk.


(Mondjuk, én világ életemben tudtam volna 8-10-et különösebb gyakorlás nélkül, de én csak 55-58 kg voltam 16 évesen, egy csontváz, azt nem volt nehéz emelgetni. Múlt nyáron 73 kilóval 18-20 széleset tudtam, a jelenlegi 77 kilómmal 13-15-öt ha birok.)


Szerintem ne akarj fogyózni, csak erősödj hozzá a súlyodhoz. Gyúrjál szorgalmassabban, ahhoz meg nem árt, ha eszel. Majd a zsír helyett egyre több izom épül. Elég, ha a megszokottnál nem eszel többet. Annyit egyél, amennyit kívánsz. Izmosabb, deltásabb felsőtestnél más az összhatás, meg sem látszik az ugyanannyi felesleg. De ha mindenképp zsírt akarsz eltűntetni, ahhoz szerintem a "lótás-futás-lihegés" jellegű sportok sokkal alkalmasabbak, mint az egy helyben végzett konkrét izomerősítés.


Lehet venni ilyen gumit is (fitneszszalag), azzal ki tudsz találni hasoló célt szolgáló erősítő gyakorlatokat (akár beakasztod a radiátorcsőbe, ha kell, stb.) és akkor nem a teljes súlyoddal kell dolgozni, ha az még nem igazán megy.

2015. márc. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat nem tudom ,hogy ezt mikor írtam ki és miért kérdeztem de m1 :DD a lényeg h most 74kg vagyok és kb 20-30húzodzkodás megy.
2015. júl. 14. 02:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!