Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heavy grip marokerősítő, na...

Heavy grip marokerősítő, na de melyiket?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy olyan marokerősítőt, amelyikkel hatékonyabban tudnék edzeni. Erre a célra világszerte az egyik legismertebb típus a heavy grip, amely 100 fonttól 450 font erősségig kapható, a jelek szerint kizárólag Budapesten... Itt Győrben a Hervisben gumikarika van, a Decathlonban a Domyos soft és hard változata van a polcokon, amelyeknek erősségéről semmilyen számszerű adatot nem találok. A hardot használom egy ideje, de egy kézzel egyhuzamban kb. 100-szor össze tudom nyomni, ettől pedig nem tudok erősödni. Olyan grippernek lenne értelme, amit egy sorozatban max. 10-15-ször tudok ütközésig összenyomni. Mindenképpen a heavy gripet szeretném beszerezni, de nincsen egy szem bolt sem errefelé, ahol kapható lenne, tacticalshop-ból meg lehetne rendelni, viszont fogalmam sincsen, melyik fokozat lenne az alkalmas számomra, így blindre pedig zsákbamacska a dolog. Próbálkoztam egy Győrben ismert, úgynevezett testépítő boltban, de ott sem kapható, na meg hetekig hitegettek, hogy hozzák a tacticalshop-ból, de eléggé komolytalan társaság...


Tudna valaki tanácsot adni, hogy melyiket lenne érdemes kipróbálnom? A 200 vagy a 250 fontosra gondoltam, de gondoltam megkérdezek olyanokat, akik használnak ilyet.


Köszi szépen a válaszokat előre is!



2015. márc. 24. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezeket én nem próbáltam, de power ballokat használtam, és nekem tetszett. Ehhez képest lehet kicsit más terhelést nyújt, de egy próbát lehet megérne
2015. márc. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az egykezes függeszkedéssel is tehetnél egy próbát a kütyü megvétele előtt.
2015. márc. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem van egy 250-es.


szal, 160 kiló körül volt a szériasúlyom felhúzásban, de a 250-est nem tudtam összezárni. eleinte 2 pókerzsetont tartottam vele, aztán már csak egyet, és kb 3-4 hét után (amiben benne volt a vizhólyagok gyógyulási ideje is) tudtam összezárni jobb kézzel. utána kellett még vagy fél év, és mát

r 20 felett volt az ismétlések száma.


szal neked kell tudnod, mit bírsz. kezdetnek semmiképp se vegyél nagyon nagyot, mert azzal nem tudsz fejlődni. ha meg veszel egy kisebbet, 150.est, pl, azt még ki tudod használni késöbb is, ha nagyobbal edzel, pl bemelegtésre, csökkenő sorozatokra.

2015. márc. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
amúgy a decatlonos fitness marokerősítők 30-80lbs ellenállásúak.
2015. márc. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#1: Powerball beszerzését én is fontolgatom, egyébként ezzel is hasonló a problémám, mint a gripperrel, hogy Győrben nem kapható, azaz mégis, egyetlenegy fajtája, a Vortex egy trekking boltban. Ja, meg a Hervisben, de csak nyáron, mert az náluk strandkellék. Komolyan... :) Nézegetem még, lehet, hogy ha Pesten vagy Bécsben járok, majd kipróbálgatom őket valamelyik üzletben. Köszi a választ!
2015. márc. 25. 21:36
 6/9 A kérdező kommentje:
#2: Kezdek rákapni a saját súlyos edzésekre, és tudom, hogy a függeszkedésben is van hová fejlődnöm. Hiába edzek súlyzókkal, ehhez más erőnlétre van szükség, ezért mindenképpen gyakorolni fogom a húzódzkodást / tolódzkodást is, amint sikerül megfelelő alkalmatosságot eszkábálnom hozzá ide a panelba. Köszönöm válaszodat!
2015. márc. 25. 21:43
 7/9 A kérdező kommentje:
#3-4: Nagyon jó válaszokat adtál, sokat segítettél, köszönöm! Úgy gondolom, megpróbálom először a 150 lbs változatot, kezdésnek biztosan jó lesz, ha abból indulok ki, hogy pillanatnyilag valószínűleg a 80 lbs-t nyomkodom, ami a Domyos "hard" változatát illeti.
2015. márc. 25. 21:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Rendelj netről!

Elvégre huszonegyedik század vagy mi. Ismerősöm dealextreme ről rendelt asszem. Kínából jött, ugyanaz amit a boltban adnak, csak ezt a gyárban "leselejtezik" és maguk adják el.

Csak ne műanyag gagyit vegyél, azok törnek.

2015. márc. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze, netről fogok rendelni, csak kipróbálási lehetőség híján fogalmam sincsen, melyiket lenne érdemes választani a 6 féléből. Ez kb. olyan, mint nadrágot rendelni anélkül, hogy felpróbálnád, aztán ha megkapod, vagy lötyög rajtad, vagy be sem tudod gombolni... A #3-mas hozzászóló válasza alapján a 150-200 lbs lenne nekem jó, remélem, nem nyúlok mellé.
2015. márc. 29. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!