Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mik a mennyiségek egy ketogén...

Mik a mennyiségek egy ketogén diéta alatt?

Figyelt kérdés

Sok mindent olvastam már magyarul és angolul is, de nem igazán találtam hasznos információt. Tudom mi ez és hogy működik, szóval, mint a kérdésben is benne van, csak a mennyiségekkel nem vagyok tisztában.


Szálkásításhoz használnám. A fehérje mennyisége nyilvánvalóan fix érték, annyi amennyi az izomzatnak kell. Ez mellett a szénhidrát erősen nullához közelít. Ez mind világos, na de mennyi a zsírbevitel?


1. Shop.builderen írták, hogy minden gramm fehérjére (és szénhidrátra) minimum 1.5g zsír jusson. Ez mondjuk 95 kg-san 2g/tskg fehérjével számolva elég húzós (285g zsír, ami könnyed 2650 kcal), és semmiképp sem mondanám diétásnak.


2. Szintén shop builderen láttam olyan "full ketogén" minta étrendeket, ahol se szénhidrát, se zsír(!) nem volt, csak magas fehérje bevitel.


3. A Sárga Kapszulában írt Bunny olyan mintaétrendet, ahol ~210g fehérje mellé ~70g zsírt tesz, ami messze nem ez a 1:1.5-ös arány.


Melyik lenne az igazság? :)


+1: Szénhidrát-visszatöltés. Hány g / tskg? Bunny 7-8g-ot ír tskg-onként.



2015. márc. 25. 13:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Csak akkor csinalj ketogen etrendet ha olyan nagy az etvagyad hogy nem birod jol a magas ch-t.

Alapvetoen semmi anyagcserebeli előnye nincs a magas ch-val szemben.

Lyle mcdonald ketogenic diet könyvét ajánlom neked egyébkent

2015. márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!