Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Most akkor hogy is van ez az...

Most akkor hogy is van ez az egész kondis dolog?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy a kaja, csirke rizs zöldség kombóra épüljön, viszont az külön jó ha felsőbb kategóriás húst eszik valaki mondjuk barna rizzsel. Ezt elfogadom és meg is értem, de utána olyanokat is olvastam hogy edzés után legalább 1 órával kell enni, mert utána félmunkát végzek hisz nem úgy hasznosul a bevitt tápanyag, na most én hazajöttem ma edzés végeztével, ledőltem mobilozni hogy pihenek és csinálom a dolgomat, de elaludtam és a kaja is elmaradt hisz most keltem fel 5 órától.


Végezetül pedig még az hogy nem szabad egy sört meginni, vagy rizs helyett napközbe berakni sült krumplit, nekem ez nagyon fáj hogy egyáltalán nem ehet az ember rendesen ahogy akarna. Értem hogy meg kell lennie a jó szénhidrátnak, és a minőségi fehérjének, mert miből épülne az izomzat, ha nem ebből, viszont nem tartok a kóros elhízástól ugyanis inkább szálkás vagyok alkatból kifolyólag.

Tehát ha a kajálás mellett, megeszek egy csomag chipset, vagy megeszek egy mézes zserbót/francia krémest kávéval, azzal tulajdonképpen hol cseszek i a szervezetemmel? Gátolja az izom fejlődést? vagy csak pusztán a felesleges zsírtól kell tartani?


2015. márc. 25. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Nah jah, nem kell annyira komolyan venni, meg kell találni az egészséges középútat.


Viszont van aki szar kajával is rohadtjól fejlődik, és van aki kis mellékajálással is ront a formán, csak hogy a két végletet említsem. De minden más esetben: lsd. fent.

2015. márc. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően igaza van az elsőnek. Kajálj amit akarsz és kész, igyál meg a haverokkal valamit néha, rég rossz ha már csak kényszerből kajálod a csirke-rizst csak azért mert Drugs Bunny azt mondta. Nyilván nem kell minden nap megenni egy tábla csokit, de ha nagyjából belövöd magadnak a makrókat nem lesz gond.
2015. márc. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Legyenek meg a napi tàpanyagok. Ebbe beleférhet a krumpli is vagy kis süti. Számold bele és ennyi. No para.
2015. márc. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan sport, ahol kb mindent neked kell kitapasztalnod, mi hogyan hat rád... persze lehet jó irányadó számokkal vagdalkozni, de annak általában az a vége, hogy a könnyen hízók 4-6 havonta váltogathatják a tömegnövelést/szálkásítást, a nehezen hízók meg panaszkodnak, hogy nem fejlődnek semmit...

rengeteg kísérletezgetéssel, de össze lehet állítani egy étrendet úgy, hogy fejlődj, de a kilók is lassan jöjjenek és szinte folyamatosan strandformád legyen...

Ez az edzés után fél-egy órával enni kell mert bezáródik az anabolikus kapu... ez hatalmas viták kérdése... vagy elhiszed, vagy nem, mindenesetre nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy ahány cikkben ahány honlapon foglalkoznak vele, mindenhol más időintervallumot állítanak róla a 15perctől a 6 óráig... ameddig nem profi kártya a célod, addig teljesen felesleges görcsösen figyelni mindenre...

A sörről meg annyit, hogy a 40 feletti nagy országútisok, akik még nem a hiper-szuper izotóniás italok világában kezdtek edzeni, alkoholmentes sört isznak edzés után elektrolit pótlásra...

Ez a csirke rizs is nagy divat, pedig a csirkét is és a rizst is lehet helyettesíteni millió mással, de aki nem tud, vagy nem akar megtanulni főzni, azoknak ezekkel a legkönnyebb számolni. pedig a csirkemell még csak a legolcsóbbnak sem mondható...

A barna/fehér rizs, tk/fehér liszt, stb...

véleményem szerint ezek is teljesen lényegtelenek, a tk liszt csak annyival jobb a fehér lisztnél, hogy magasabb a rost tartalma... de a rostokat szerintem nem a lisztből kell bevinni, hanem rengeteg zöldség fogyasztásával.


A felesleges zsírtól sem kell tartani, a felesleges telítetlen zsírokat lehet ellensúlyozni szénhidrát csökkentéssel.. a transzzsírokat meg óriás nagy ívben kerülni.

2015. márc. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A felsorolt dolgoknak szálkásításnál van szerepe.
2015. márc. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettek nekem, ezeket megérteni :)
2015. márc. 25. 21:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Valójában nem kell éjjel-nappal tisztán étkezni, de ha az ember már foglalkozik a testével, akkor a szervezetével is érdemes lenne, nem csak a látszattal, mert azzal kitörölheted...

A "tisztán" kajálás közelebb van a szervezeted számára egészséges étkezéshez.

Ehetsz bármit, ha tudod, hogy mit művel a testeddel. Viszont vállald a következményét(ugráló vércukorszint stb.). Ez már az igényesség egy magasabb szintje, amit a konditerembe járók 99%-a, az emberek 99,9%-a fel sem fog.

"Szép legyek a tükörben. Most erre vagyok büszke. Ha öreg leszek, akkor majd arra, hogy régen szép voltam."

2015. márc. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!