Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem érzem a mellem. Mit...

Nem érzem a mellem. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Ma voltam először lent a teremben néztem neten videókat hogy hogy kell a gyakorlatot végrehajtani, de mikor ott voltam a mellemet nemigazán éreztem. Fekvenyomtam ekkor a válam és a bicepszem dolgozott csak. pec dec gépet használtam de ott is a válam es a bicepszem dolgozott tárogatáskor mikor teljesen leengedtem akkor megfeszült a mellem de mikor emeltem már eggyáltalán meg sem feszült. Mit csinálok rosszul
2015. ápr. 2. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Melledzés közben a bicepszed érezted? :D Az tényleg érdekes. Amúgy azért van, mert rossz pozícióban nyomsz. A válladnak mindig hátrébb kell lennie, mint a mellednek. Ezt úgy tudod elérni, hogy a lapockádat a padhoz szorítod, a mellkasodat pedig minél jobban kinyomod. A súlyt pedig nem kell kinyomni teljesen, akkor már előre jön a vállad és az delta első része, valamint a tricpesz dolgozik. De ezekre elég nehéz figyelni kezdőként, ezért ha van egy jó mellnyomógép az nem hátrány, mert ülve sokkal könnyebb ezt helyesen kivitelezni. Illetve maga a rúd is eléggé bekorlátozza a mozgáspályát, ami miatt érdemes legalább kézi súlyzóval nyomni, ha már fekvenyomsz (én össze felé szoktam nyomni, mert így jobban meg tudom feszíteni).


Ezeket betartva csinálj sok ismétlést, hogy kialakuljon az izomérzetet. Ha ez meg van, akkor mehetsz fel súlyban. Valamint gyakorold a melledre való ráfeszítést, mert ezt se tudják sokan.

2015. ápr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fekvenyomáskor nem edzed a bicepszed, kizárt, hogy azt érzed. Max stabilizáló szerepe van, de a mell, váll és a tricepsz dolgozik elsősorban. A bicepsz hajlító izom, nem toló, nem azt edzed vele.
2015. ápr. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs izomtudat. Állj be a tükör elé és koncentrál a melledre, próbáld feszíteni. A gyakorlat közben is meg lehet feszíteni, mert ha jól gondolom te csak karból, vagyis tricepszből meg vállból nyomtad ki. Egyszerűen meg kell tanulni érezni az izmot.
2015. ápr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én is ugyan így voltam az elején. Ugyan így azt éreztem, hogy a bicepszem dolgozik, pedig pont ellenkező irányú a mozgás. Én arra jutottam, hogy valószínűleg olyan gyenge a karom, hogy a rúd tartása is gondot okoz, és ebben lehet szerepe a bicepsznek. Viszont, idővel meg fogod te is tanulni, gyakorold súly nélkül pl a tárogató mozdulatot. Tedd az egyik tenyered a másik oldali mellizmodra, így jobban érzed a mozgást. De ne izgulj, ha nem megy elsőre, rá fogsz érezni :)
2015. ápr. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak homorú legyen a hát, lapocka a padot érje, lábad a talajon teli talpból, és koncentráltan nyomd! Ha rosszul is csinálod maximum a tricepszed érezheted a bicepsz esélytelen!
2015. ápr. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!