Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az ilyen "vegyes edzés"...

Az ilyen "vegyes edzés" hülyeség lenne? Lehet eredménye? (bővebben lent) 19L

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék, helyes étkezés és diéta mellé szeretnék egy edzés tervet kialakítani.

Mivel változó, hogy mikor mennyi időm van, és ismerve magam nem akarok ráunni mondjuk az örökös futásra arra gondoltam, hogy mindig azt csinálom amire van időm. Szeretnék minden nap mozogni kicsit de van, hogy csak este sötétben érek haza, én meg olyankor nem szívesen mennék le futni már...

Szóval, hogy időm és kedvem engedné felváltva mennék mondjuk futni vagy bármi ami kardio, hosszabb nap után csak egy nagyobb gyors séta ami ugye aerob, ha már nem tudok lemenni akkor egy kis aerobik vagy erősítés itthon illetve ilyenek.

Kezdő vagyok még, nem igazán tudom, hogy mi-hogy jobb.

Illetve azt olvastam, hogy az aerob edzés mellé súlyzós edzés kellene. Egyrészt egy olyan kérdésem volna, hogy hol tudok súlyzót venni? (Nem szeretnék kondiba járni, meg nincs is pénzem rá.) Vagy helyettesíthető valamivel? Mondjuk vizespalackkal? Egy ismerősöm azt ajánlotta...


Köszönöm előre is!



2015. ápr. 5. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha otthon edzel akkor inkább töltsd le az Insanity-t, T25-öt, vagy valami hasonló programot. Azzal lennél a legeredményesebb.


Amúgy meg teljesen lényegtelen, hogy mit mozogsz, ha nem eszel normálisan.

2015. ápr. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az aerob hosszabb időtartamú, legalább 40 perc közepes intenzitású edzés. A kardió meg ugye magas intenzitású rövid ideig tartó edzés. Mindkettő jó megoldás, csinálhatod felválltva őket.


A súlyzós edzést én mindenhez ajánlom. Súlyzót tudsz venni tescoban is, az a lényeg, hogy legalább legyen 2x10 kilógramm és szerelhető tárcsás legyen.


Az egész lényege úgy is az étrend, azt kell először rendbe rakni. Az alapismereteket a sárga kapszula e-book megtanulhatod, edzéstervek vannak a body.builder.hu oldalon és még egy rakadt más helyen. Ha a könyvet elolvasod, látni fogod mi is kell.


A gyakorlatokat meg szinte egytől-egyig meglehet csinálni kézisúlyzóval is.

2015. ápr. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen!


Normálisan eszem, ígyekszem átváltani az egészséges ételekre minden téren. Amúgy sem voltam édes szájú, nem iszom mindenféle édes löttyöket, rágcsálni valókat stb. fehér lisztet is kizártam. Koplalni nem akarok, mert az hosszútávon úgysem tartható fenn.


A sárga kapszulának és a weboldanak utána nézek. :)

2015. ápr. 5. 11:04
 4/4 anonim ***** válasza:
De ha van fiú ismerősöd, akkor megkérheted, hogy öntsön ki neked betonból egy pár tárcsát, amit vasbetonra raksz. Ezzel van egy kétkezes rudad is, ha nagyon kell. De például vizesvödörrel is lehet bicepszezni, csak egy törülköző kell a fülére, hogy belehessen húzni rendesen. Ha van egy testvéred vagy barátod aki ráér, akkor pedig egy törülközővel le lehet edzeni az egész kart. Ezek börtön trükkök.
2015. ápr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!