Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez igaz lenne? Tényleg elegend...

Ez igaz lenne? Tényleg elegendő gyakorlatonként egyetlen egy sorozat?

Figyelt kérdés

Ha végigcsinálsz egy sorozatot, és ténylegesen az abszolút határig elmész, akkor az hatékony stimulációt és megfelelő intenzitást fog jelenteni. Vagyis a megismétlése már igazából nem ad semmi pluszt.


Vegyük példának mondjuk a fekvenyomást. Akkora súlyt válassz, amivel 15-20 körüli ismétlésre képes vagy. Lenyomod, utána következik 10-15 másodperc pihi, majd megismétled, ekkor már vagy csak 8-10 ismétlésre vagy képes, megint jön egy 10-15 másodperc pihi, és a végén már csak 2-3 ismétlés megy.


Kipróbáltam, és én se tudtam megismételni.

Szerintetek?


2015. ápr. 19. 14:52
 1/3 A kérdező kommentje:

Felvetődik pár kérdés, pl. hogy ez a folyamatos fejlődés meddig lehetséges, illetve milyen gyakran kell edzeni ebben, mennyi szett, mennyi pihenő, stb. Kezdjük az elején: mennyi szett? Mennyi szettet csinálunk egy edzésen? Általában 2-4 gyakorlat, 3-4 szett a legtöbb emberre igaz. De mennyi azoknak a szetteknek a száma, ami tényleg maximális erőbedobással megy? Egy. Egyetlen egy darab ilyen szett van, ez pedig az utolsó, ahol beleadhatsz mindent, mert nem kell többet csinálnod és most igazán legyilkolhatod magad. A baj az, hogy ekkorra ki vagy fáradva, mind agyilag, mint testileg. Viszont mikor vagy a legerősebb? Az első szettben.


Mi lenne, ha összehoznánk a kettőt és lenne egy olyan szetted, ahol a legerősebb vagy, és avval sem kell törődni, hogy a többire is maradjon erő? A megoldás az, ha egyetlen munkasorozatot csinálsz, azt viszont döglésig. Sőt, azután is. Egyet? Mekkora baromság! Mit ér egy sorozat? Mindent! Itt kapod meg a maximális terhelést a minimális idő alatt, így a stimulus a lehető legnagyobb.

2015. ápr. 19. 14:55
 2/3 A kérdező kommentje:
2015. ápr. 19. 14:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség. Én vállból nyomásnál csináltam ezt, hogy csak egy szériát nagy súllyal, 6-8 ismétlés között. És fejlődtem.
2015. ápr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!