Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Itthon szeretnék tömeget...

OneHitGoHome kérdése:

Itthon szeretnék tömeget növelni, lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Egy 7hónapja edzek itthon, eddig csak fogyni tudtam vele.

9.es vagyok 68-70kg. 182cm magas 15 éves. Én 8.ban és az azelőtti években kövérebb voltam (98kg). 7hónap alatt sikerült leadnom. Most viszont már nem érzem férfinak magam, ha belenézek a tükörbe és meglátom a mellizmom, vagy az alkarom.. konkrétan semmit sem látok a tökörben.

Tanácsokat szeretnék kérni itthoni tömegnöveléshez.

Ezt szoktam csinálni nap-mint nap(naponta 1x-2x):

9x 10/15 fekvőtámasz, váltott válszélességgel

3x 10 guggoás

2x 40/45 felülés/ vagy ugyanennyi hasprés

2x 25 evezés

2x 25 csuklóbehúzás ülve

1perc hídtartás

2x 25 karhajlítás

2x 25 kalapács


Ha tudtok nekem egy jobbat összeállítani, kérlek írjátok le!:D Ez én állítottam össze, annyi eszem van, mint egy hintalónak, szóval szerintem rossz.

Étkezésem az milyen legyen?

Eddig ilyen:

-Reggeli 5:30: 1db Zsömle:párizsi,vaj,uborka.

-Tízórai 9:00körül: 1db Zsömle:párizsi,vaj,uborka.

-Ebéd 14:00 körül: Hagymás rántotta 3-4 tojásból+ zsemle vagy esetleg főzelék/pörkölt.

-Vacsora 17:50-18:30 körül 1db Zsömle:szendvicsnek elkészítve, vagy gyümölcstál.


Előre is köszönöm!:D



2015. ápr. 21. 06:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Célszerűbb lett volna utánaolvasni, mielőtt még kitaláltál magadnak egy diétát és edzéstervet, ami jónak hangzott. Túl sokat edzel, nem pihennek az izmok, nem viszel be elég proteint, sok a zsír, rossz a szénhidrátforrás... Sárga Kapszulát olvasd el.
2015. ápr. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ennyi kajával te komolyan tudsz majd fejlődni?


Nos nézd, az jó, hogy edzel. De izomfejlődéshez kalória és tápanyag mennyiség is kell (beépíthető fehérje, építő anyagok a tested számára)


Ez az étrend melyiket tartalmazza? Napi 3 francos zsemle parizerrel meg pár tojással?


Most azt mondom, kb. egy tömegnövelő étrendben 1 étkezést írtál le (szerintem minőségre is rossz de most a mennyiség a lényeg). Ebből még lehetne alsóhangon 1, de inkább még 2x ilyen mennyiség. Tehát ha én tömegnövelő étrenddel foglalkoznék, akkor a leírt kajamennyiséged 3x-osáról beszélnénk, persze nem zsömlével meg parizerral, hanem sok friss zöldséggel, hússal, zsírral, minimum 3000 kcal kalóriával (minimum) és a szénhidrát rizsből jönne, vagy hajdinából, kölesből stb. max. kukoricából, nem búzalisztből.



De ha ezzel te fejlődsz, hajrá, szerintem az étrendedre fektess nagyobb hangsúlyt, ha már komolyan edzel akkor megérdemled, hogy a tápanyagok is meglegyenek.


De egyébként izomépítés alapjait azért elolvastad?


Nem értem az ilyen 25-ös szériáidat, normális, nagy terheléssel ha 25-ös ismétléseket bírsz, akkor az NEM ELÉG TERHELÉS, használj nagyobb súlyt.


Naponta 1x-2x edzhetsz, és akkor ügyes leszel abban amit csinálsz. Csak ha ilyen az edzésed, azzal nem izomfejlődést fogsz elérni. Meglesz az erőnléted, nem lesz edzetlen a tested, de ha nincs komoly izomstimuláció akkor ne várj fejlődést még lassan sem.


Egyébként jó gyakorlataid lennének, nekem pl. megfelelnének, én nem akarok izmosodni, tömeget felszedni (nem azért mert van, hanem egyszerűen egyre irrelevánsabb számomra az egész) de ha fejlődni akarsz, akkor nézd meg mekkora terhelés, milyen ismétlésszám, milyen kajálás ajánlott!

2015. ápr. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez így nulla tàpanyag. Olvasd el a sárga kapszula című könyvet.
2015. ápr. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!