Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az hogy lehet hogy a bmi...

Az hogy lehet hogy a bmi index alapján elhízott vagyok (tehát nem túlsúlyos, hanem már a durvább kategória), közben meg hasam is alig van? Nem torzít ez az index kicsit?

Figyelt kérdés
204 magas vagyok, mellé 133 kg. Van rajtam egy kis felesleg (edzem jelenleg), de 125 kilóval már lapos lesz a hasam is. (lapos is volt, mikor annyi voltam). és 125 kilóra is ugyanígy elhízottat ír.
2015. ápr. 25. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:

A BMI elég sokat torzít. Ha valaki rendszeresen sportol és edz és a testtömege java részét izom adja akkor is túlsúlyosnak fogja mutatni. Szóval a bmi igazából nem ér semmit ezekben az esetekben. Az igazán pontosan csak úgy lehet nézni, ha a testzsír százalékot mérjük és az izomtömeget. Amit ugyebár műszerrel végeznek.


(Csak mellékesen jegyzem meg, hogy állítólag pontosabb és lényegesebb szám a derék-csípő aránya, illetve, hogy a derék körmérete nem lehet több a testmagasság felénél. De ezekre az adatokra sem alapoznék túlzottan.)

2015. ápr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért ne torzítana? A BMI semmit sem mond el a testzsírodról és az izomzatodról.
2015. ápr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Az Ön ideális testsúlya

93.6 kg"


[link]


Szerintem ez egy vicc. -40 kilót le kéne adnom?

2015. ápr. 25. 18:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Annyit kellene --> lehetne leadnod, hogy ne legyen fölösleges zsír a testeden AVAGY hogy egészséges testzsír arányod legyen, ez egy tartomány, a szálkásabb test és a picit zsírosabb is egészségesbe tartozik, nem tudom most konkrét %-os arányban kifejezni.



Kizárólag te látod, hogy mennyit kell fogynod. Amúgy annyit, amennyit lefogysz gabonamentes, nem túlzabálós, tejmentes étrenddel. Normál étrenddel (túlevés nélkül) általában beáll az egészséges testzsír arány. Ez jóval közelebb van a valósághoz, mint sima magasság-testtömeg alapú összefüggés (bmi)

2015. ápr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azert 133 kg-mal mar tenyleg tulsulyos vagy. 110 kornyekere le kene tornazni magad
2015. ápr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szergej55 ***** válasza:
Igen, a BMI baromság.
2015. ápr. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem meg van azert egy kis felesleg, erre kiirja, hogy a sovány kategóriába tartozom.

Szerintem is elég sokat torzít

2020. dec. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!