Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért lett magasabb a vérnyomá...

Miért lett magasabb a vérnyomásom?

Figyelt kérdés
Bővebben ki kell fejtenem, mi újság van, hogy tiszta legyen a kép. Szerencsére nagyon jó genetikát örököltem, erős csontozat, kötött izmok, bár vékonyabb, szálkásabb alkat vagyok, gyors anyagcserével. Sajnos az életem, a családi hátterem nem volt jó. Ez odavezetett, hogy 16 évesen kábítószereztem. Szintetikus, hétvégeken, 4 évig kb. Azt abbahagytam, de sosem éltem egészségesen, ittam is, füveztem, majd belecsúsztam megint a szintetikusba, 4-5 havonta egyszer. 32 éves vagyok. 1 éve leszoktam a cigiről, akkor 72 kiló voltam (175 centi magas vagyok, a 72 kilóval elég vézna voltam a csontozatom miatt) A leszokás után saját testsúlyos edzéseket csináltam pár hónapig, feljött 8 kiló plusz. Utána tavaly november óta semmi, egészen két hónappal ezelőttig. Azóta kondizom, 1 hónapja pedig szedek fehérjét, és edzésnapokon gyors ch-t. Kajára figyelek, amennyire csak tehetem. Most 84 kiló vagyok. Mégis magas a vérnyomásom, pedig a kávét is elhagytam, és nem iszom alkoholt sem. Mi lehet a baj? Lehet, hogy túlhajszoltam magam? Másfél, nagyon max két órát szoktam edzeni, hetente 3-4 alkalommal, plusz a munka, ami szintén 12-13 óra állómunka. Természetesen elmegyek dokihoz, de most 3 hétig szabadságon van, nem tudok beutalókat kérni, gondoltam megkérdem, hátha valaki volt hasonló cipőben.

2015. ápr. 28. 16:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Te honnan tudod milyen erős csontozatod van?:D Mondjuk, hogy szélesebb vállad van még nem jelenti azt, hogy erősebb is. Na mindegy.

Nehéz megállapítani mi a bajod, mert lehet túl sok a szénhidrát italod és nyilván a legjobb cukor fajta. A két óra edzés sem hangzik jól. Egy óra alatt le kéne tudnod róla.

2015. ápr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Azért, ilyeneket tud magáról az ember nem? :D Mellesleg kicsinek sportoltam, 7 éves koromban hosszútávokat futottam, egészen 11 éves koromig, és mondták orvosok is. A vállam is széles, de a lábam is robosztus. Más 60 kilóval nézett ki úgy, mint én a 72 kilóval. Ez is arra engedett következtetni.

Még a cukrot is elhagytam. Amikor csokit, meg sütit zabáltam, cukrot, cukorral, akkor miért nem volt ennyire gáz? Most, hogy nem eszem édességet, még a teámba is édesítőt rakok, felnyomja a vérnyomásom? Ezért nem értem. Annyi cukor tuti nincs a tápkieg-ben, mint amennyit előtte ettem meg a sok szeméttel. Akkor vegyem vissza az edzés időt? Azért csináltam többet, mert kevésnek tűnt az egy óra. Másfél két óra után, elég leterheltnek érzem magam, egy óra után nem éreztem azt a "Húú, na de jó! Elég volt." Vagyis persze bedurrantam csúnyán, de másnap alig éreztem valamit belőle.

2015. ápr. 28. 16:52
 3/14 anonim ***** válasza:
Jól van. Akkor légyszíves törj össze pár téglát segéd eszközök nélkül és dobálások nélkül. Kíváncsi vagyok milyen erős az a csontozat. Márpedig a tied erősXD
2015. ápr. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Figyelj már ember, nem azt mondtam, hogy én vagyok Norris, hanem hogy legjobb tudomásom szerint, az átlagnál erősebb csontozatú vagyok......... Kössz intelligens választ!!! :/
2015. ápr. 28. 17:19
 5/14 A kérdező kommentje:
Egyébként meg azért mondtam el ezt is, mert nehezebb vagyok, mint ahogy kinézek. Csak a pontos kép kedvéért, hátha segít ez is "Normális" választ adni a kérdésemre....
2015. ápr. 28. 17:22
 6/14 anonim ***** válasza:

Hagyd már. Nem ért hozzá. Apámnak is erős csontozata van, amikor elütötték berepült egy ház kertjébe, de szinte rögtön felkelt, nem tört el semmije, a válla ugrott ki egyedül. Én is örököltem, erős testalkatú vagyok. Ruhában nem látszik az izomzat, de amikor jön a szokásos szívassuk meg a sovány gyereket dolog, akkor előjön a jobb egyenesem és sírás a vége.


Kérdésre válaszolva mindenképpen menj el orvoshoz egy teljes vizsgálatra amint lehet. Az is lehet, hogy hajlamod van rá, meg közbejátszanak a régen használt szerek.

2015. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Végre egy értelmes válasz! :)

Közben úgy döntöttem, lazábbra veszem a tempót, amíg ki nem vizsgáltatom magam. Abbahagyni, nem akarom addig sem az edzést, nem akarom bukni amit eddig építettem, végre elkezdtem fejlődni.

Köszönöm!!! :)

K

2015. ápr. 28. 17:50
 8/14 anonim ***** válasza:

Igazából elég sok dologtól lehet, betegek 60 %-ánál CMV fertőzés utáni állapot után alakul ki.


A q10 mindenképpen jó. Nekem 190/110-ről 120/75-re vitte le, 2 éve használom, napi 200 mg-ot, gyógyszert már nem használok.

BiotechUSA-s a legolcsóbb, legjobb, multi-vitamin.hu-n 2390 Ft/60 szem * 100 mg, azaz 1 havi


Q10 amúgy is előnyös, addig míg ki nem derül a bajod, elkezdhetnéd használni.

2015. ápr. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Magas vérnyomás...A lelki háttered most már rendben van?
2015. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

a szíved a 72 kilóra van beállva.

viszonylag gyorsan feljött a tömeg 12 kiló,kardió edzés nem volt,így a szíved maradt ugyanolyan erejű,de egy nagyobb testben kell keringetnie a vért és erőlködik.

tehát visszafogysz,vagy feledzed a szíved kardió edzésekkel.

omega 3at is egyél kajálások után.

2015. ápr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!