Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felhúzás-Deadlift után érzem...

Felhúzás-Deadlift után érzem a hátamnak ezt a részét! (kép) ez természetes?

Figyelt kérdés

felhúzás után a hátamnak a jelölt részén furcsa érzést érzek, nem fáj konkrétan, hanem inkább ilyen furcsa nyomás, mintha valaki térdelne ott. ez normális, vagy kevesebb súllyal kéne, vagy helytelenül hajtom végre a gyakorlatot? itt a kép!


kepfeltoltes.hu/view/150428/h_t_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



2015. ápr. 28. 23:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy csak nyújtani kéne. Próbáld meg ezeket, nekem főleg az jött be, amit a 6. percnél mutat be. https://www.youtube.com/watch?v=xdCJrWNO7O8
2015. ápr. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi a tippet, kipróbálom, még mások véleményét is várom! hátha másnak is volt már hasonló.
2015. ápr. 28. 23:19
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Felhúzáskor papírlappá préselődik a porckorong.Aztán egyéni dolog,hogy csak fokozatosan ellapul az ilyen szintű igénybevételtől-ez okozza a tipikus merev felsőtestű "gyúrós" járást-vagy sérv lesz.Amit az első válaszoló linkelt tökéletes gyakorlatokat tartalmaz az összepréselt csigolyák távolítására.
2015. ápr. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
azt még hozzá teszem, hogy kb 10 hónapja edzem, és eddig nem volt benne az edzéstervemben a felhúzás, ma csináltam először, 120 kilóval, direkt nem csináltam többel, hogy "szoktassam a testem" - már az elején szeretnék kiszürni minden hibát, hogy később se legyen gond, akármilyen jó tanácsot, mint ezek, szivesen meghallgatok!
2015. ápr. 29. 00:04
 5/15 anonim ***** válasza:
Kezd 80-nnal aztán edzésenként mehet rá +10/+5 kg, felhúzással nem érdemes arcoskodni, mert nem szedi le rólad a haver a sérvet, mintahogy a rudat ha fekvenyomásnál hőbörög az ember... Látom én ,hogy nem a leggyengébb fizikumod van de ismeretlen gyakorlatba sem igy ugrik bele az ember...
2015. ápr. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyénfüggő, kinek hogy reagál a háta egy felhúzóedzésre.

Az egyik legizületgyilkosabb gyakorlat.

Ha kényes a hátad és a gerinc alsó része az ilyenfokú megterhelésekre, akkor hanyagold ezt a gyakorlatot.

Nem ad akkora plusszt, amiért érdemes lenne egy hátfájós embernek állandóan csinálni.

2015. ápr. 29. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Dogmatix91 ***** válasza:

Nekem fájt a hátam, de néha annyira, hogy járni sem tudtam. Elkezdtem felhúzni és elmúlt. Egyébként teljesen normális, hogy érzed az alsó hátad felhúzás után, mivel azt veszi a leginkább igénybe. Csinálj hiperhajlítást GHD-n és ugyan ezt fogod érezni. Semmi köze a csigolyákhoz. De ennyi erőből a hátizsák sem tesz jót a gerincnek, sőt a sétálás sem.

Rendesen melegíts be és nyújts le. A gyakorlatokat meg inkább kis súllyal, de szabályosan. Ha övben húzol fel akkor azt felejtsd el. Ráér az még, majd ha maxolsz felveszed.

2015. ápr. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"De ennyi erőből a hátizsák sem tesz jót a gerincnek, sőt a sétálás sem."


Ez azért elég nagy csúsztatás. :D A felhúzásban nyilván potenciálisan ott van a sérv veszélye, a sétálás pedig kb. az amire ki van találva a mozgásszervrendszerünk. (Ezzel nem azt mondtam, hogy senki ne húzzon fel, mielőtt lepontoznak a zseniképzősök.)

2015. ápr. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%

100% hogy rosszul csinálod a gyakorlatot.


miért?

-edződ tutira nincs, mert akkor nem engedett volna ekkora súlyra menni.

- a felhúzás mechanikáját meg kell érteni. kis súllyal kell gyakorolni, és ahogyan a jó mozgás egyre inkább bevésődik, úgy tudsz nagyobb súlyra menni.

-te pont fordítva csinálod, viszonylag nagy súlyra mész, véletlenül sem tudsz ráérezni a helyes technikára, amit a törzsed kompenzál. Ezért fáj a hátad.

- a felhózáshoz kell egy bizonyos "lazasága" a csípőnek. ha ez nincs meg, nem tudod felvenni a gyakorlat kezdő pozícióját. Ha ez nincs meg, akkor gyakorlatilag merevlábas felhúzást végzel, amit tilos nagy súllyal végezni, mert veszélyes a derékra. Szerintem te is ezt a gyakorlatot végezted, anélkül hogy tudnál róla. Ha nem tudsz beülni rendesen, akkor a megfelelő rávezető gyakorlatokkal először meg kell szerezni a szükséges mozgástartományt. (teli talp lent, egyenes hát, és a térded magasabban van mint a segged, és nem előzi meg a lábfejed.

2015. ápr. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
néztem rengeteg oktató videót, persze ez nem ér fel egy edzővel, de nem merev lábbal csináltam. guggolni is szoktam, ott semmi probléma, bár tudom hogy nem ugyan az a gyakorlat.megpróbálom akkor kisebb súllyal, és pontosabban, csak az a baj hogy mivel nem látom magam kivülről, nem tudom hogy jol csinálom-e
2015. ápr. 29. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!