Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Felhúzás-Deadlift után érzem...

Felhúzás-Deadlift után érzem a hátamnak ezt a részét! (kép) ez természetes?

Figyelt kérdés

felhúzás után a hátamnak a jelölt részén furcsa érzést érzek, nem fáj konkrétan, hanem inkább ilyen furcsa nyomás, mintha valaki térdelne ott. ez normális, vagy kevesebb súllyal kéne, vagy helytelenül hajtom végre a gyakorlatot? itt a kép!


kepfeltoltes.hu/view/150428/h_t_www.kepfeltoltes.hu_.jpg



2015. ápr. 28. 23:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Vedd fel videóra, majd én segítek, megnézem. Lehetőleg oldalról.

Egyébként nekem is fájt a derekam, majd elkezdtem felhúzni és azóta nem fáj.

2015. ápr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Dogmatix91 ***** válasza:
100%
A felhúzásnak is többféle technikája van. Másképp húznak fel a testépítők, az erőemelők és a súlyemelők. Ettől függetlenül a technika elengedhetetlen. A hátizsákos, sétálós példát csak azért hoztam, hogy ne szarassuk már be a kérdezőt. A felhúzásnak több haszna van, mint hátránya. A hátfájdalom meg, mint írtam csak izomfáradtság. Ha felegyenesedsz akkor az alsóháti szakasz enyhén megfeszül ezért érzi az embert ezt a nyomást. Nekem volt olyan, hogy konkrétan begörcsölt felhúzás után amikor leguggoltam, hogy nekiálljak a következő sorozatnak. Ez mondjuk akkor szokott előfordulni, ha 90% feletti súlyba szériázik az ember. Nem kell megijedni, kisebb súlyra kell menni ha valaki ettől fél.
2015. ápr. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A felhúzás nagyon hasznos gyakorlat, nem kell beijedni. Csak tartsd be a fokozatosság elvét, mint mindenben.
2015. ápr. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Wow, az a 120 kilo rengeteg kezdesnek. Nehogy ugy jarj, ahogy anno en, hogy egyik reggel az elozo napi deadlift miatt nem tudtam gyakorlatilag jarni, mert ugy gondoltam, hogy nem erdekel az edzo velemenye es 110 kiloval jo kezdokent szeriazni :D Most, miutan felepultem, szepen elkezdtem 60-rol menni felfele, rendesen megtanulva a technikat, odafigyelve az edzo szavaira.


De ennyit az en hulyesegemrol. Szerintem ez egyenfuggo is. Annak, akinek egy kicsit merevebb vagy gyengebb a dereka alapbol, azoknal konnyen elofordul nemi feszules, nyomaserzet deadlift utan (nekem szinte mindig van egy kis feszito erzes, de nem zavaro). Minden edzes elott melegeits be rendesen es edzes utan legyen meg a rendes levezetes. Es ha ram hallgatsz akkor eloszor minimalis sullyal elsajatitod eloszor a technikat mondjuk egy tukor mellett, figyelve mindenre (akar csak siman egy muanyag ruddal is, ami eleg szeles), majd szepen fokozatosan emeled a sulyokat akar 5 kilonkent, amig el nem ered a megfelelo tartomanyt. Sokkal jobb igy, mint hetekig nem csinalni semmit egy serules miatt :) Csak igy tovabb!

2015. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat! azóta volt 3 hát edzésem, mindegyiken deadlifteztem, és már semmi problémám! egyszerüen szokatlan volt az izmomnak ez a fajta mozgás, de már minden okés, már 130al is ment, és semmi fájdalom nem volt! csak türelmesnek kell lenni és fokozatosnak :)
2015. máj. 12. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!