Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért van ez és mi okozhatja?

Miért van ez és mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Ha egy kicsit többet eszek a kelleténél, akkor azonnal hájasodok. Könnyen jön a zsír, de könnyen le is tudom dolgozni, de amint nem megyek futni, már nem vagyok olyan száraz. Egy hét alatt annyit tudok hízni, mint más egy hónap alatt, de viszont ezt két-három alatt leadom. Csontozatra átlagos vagyok, de a mellkasketrecem elég nagy, széles vállam van, nagy hátam, az egyetlen gyengébb részem az a felkar. Vajon mi okozhatja azt, hogy gyorsan szedek fel, illetve veszítek tömeget?

2015. ápr. 30. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy csak felfújódsz egy kicsit a kajáktól, esetleg sok sót eszel és bevizesedsz?

2-3 nap "leadás" alatt a test csak glikogént-vizet(!)-izmot veszít.

2015. ápr. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor három nap alatt feljön 5 kiló víz?

Mert amikor elszaladt velem a ló, 3 nap alatt feljött kb. ennyi tömeg. És nem eszek sok sót.

2015. ápr. 30. 16:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A tömegnövelés az kis zsírral együtt jár, ezt nem tudod kiküszöbölni. Kicsi kalória plusz kell és akkor nem jön annyi. Ha meg lesz tömeg, akkor lepucolod. nem mindenki tud egész évben száraz lenni, főleg cucc nélkül.
2015. ápr. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Okés, köszi. Lejjebb veszek akkor. Ment a zöld.
2015. ápr. 30. 20:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy kicsit kéne gondolkozni...


1 gramm zsír 9 kcal, 1 kg zsír 9000 kcal.

A zsírszövet kb. 20% vizet tartalmaz, tehát 1 kg háj kb. 7200 kcal.


A napi alapanyagcseréden és az aktivitásodon felül te mennyi kcal-val fogyasztasz többet, vagy épp ellenkezőleg, mennyivel kevesebbet, hogy napok alatt kg-okkal változik a testzsírod?

2015. ápr. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor éppenséggel még nem mértem ezeket. De a súlyom mértem és 3 nap alatt ami feljött tömeg, az beállt, mert egy hónap múlva is ilyen nehéz voltam, de élelem mennyisége változatlan maradt.
2015. máj. 1. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!