Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kreatin kúrára alkoholt lehet...

Asdnoname kérdése:

Kreatin kúrára alkoholt lehet inni?

Figyelt kérdés
Első kreatin kúrám kezdem jövőhéttől, és a kúra alatt 2 születésnapra is megvagyok hívva + 1 osztálykirándulás ami 3 nap... A kreatin kúra alatt ami 40 nap lesz nekem, nem ihatok 1-2x? De úgy, hogy jól érezzem magam? Nem testépítőnek készülök, de fontos nekem ez a kúra, és azt kérdezném az alkohol mit tesz a kreatin kúrára? Ha csak tömegnövelésről van szó akkor tudtommal néha belefér havi 1-2x, aki nem testépítőnek készül, mivel amíg az alkohol benned van addig lassul a fehérje szintézised csak ennyi tudtommal, meg 1-2 napig gyengébb vagy, szóval szerintem ez nem súlyos, de a kreatin kúra mellett nagyon jelentős?

2015. ápr. 30. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Túl misztifikálód a kreatin kúrát is egyébként, ez sem csodaszer. Mondjuk a kreatin vizet köt meg az izomban az alkohol meg elvonja azt a szervezettől szóval tök ellentétes a hatásuk. :D
2015. ápr. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem pár napon múlik a forma és nem is versenyre készülsz.
2015. máj. 1. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez azért nem ilyen veszedelmes dolog.

Persze, hogy lehet inni közben. nyilván nem részegségig és nem rendszeresen, mert az már nem a kreatin miatt nem tenne jót. :)


A kreatin egyébként nem erősít hozzá adott munka nélkül.

Sőt nem is a kreatin erősít, az csak könnyíti az izom anyagcserét és ezzel csökkenti az izom fáradását intenzív munka közben, vagyis többet tudsz vele edzeni fáradás nélkül és ez a munka többlet építi az izmot. Kreatin mellett jóval rövidebb pihenők (a szakaszos munka periódusok közbeni pillanatok) az már elég ahhoz, hogy az izom frissüljön a kreatin mellett, mert a kreatin hatására javul az izom anyagcseréje.


Az alkoholról meg még soha nem hallottam, hogy ritkán és kis mértékben ellenjavallt lenne a kreatin mellett.

persze az alkohol mértéktelen és rendszeres fogyasztása mindig ellenjavallt, de értem én, hogy itt nem erről van szó.


Közben keresgéltem mit írnak a témáról és itt egy link erről: [link]


Tehát nem a kreatin miatt van káros hatása az alkoholnak az izom építésre.

2015. máj. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Közben végig olvastam én is és ezt vontam le következtetésnek, amit itt már írtak nagyrészt:


"Ha mégis iszunk alkoholt, ügyeljünk rá, hogy közben és utána elegendő folyadékot igyunk, hogy legalább a dehidratáló hatását csökkenthessük valamelyest.

Damien Mase cikke alapján"

2015. máj. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sőt még...

[link]

2015. máj. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!