Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ketogén diétában a lenmag...

Ketogén diétában a lenmag (magas rosttartalma miatt) fehérjeértékével is számolni kell, vagy teljesen másként szívódik fel, így az a protein nem helyettesíti a csirkemellet?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy 50g lenmag fogyasztása esetén (kezdetben, hogy miként reagál rá a szervezetem, később 100-ra emelném, hogy legalább a napi 28g rost meglegyen majd, mert a salátából és brokkoliból elenyésző mennyiséghez jutok hozzá) egyelőre 180g-ról 150-re kellene csökkentenem a csirkemell adagomat ahhoz, hogy a protein 80g körül maradjon. De ez csak elmélet, gyakorlatban lehet, hogy teljesen más fehérje a kettő, lenmagé egyáltalán nem hasznosul megfelelően, ezért kérdem.


Tudom, nagy átlagban kevés, hogy az 1g/tskg-hoz akarok ragaszkodni, de a kicsivel több protein (120g) már kidob a ketózisból.



2015. máj. 9. 08:11
 1/1 anonim ***** válasza:

--gömb--


Nem tudom hogy milyen a lenmag aminosav profilja, de valószínűleg érdemes beleszámolni, mert még a gabonafehérjék is tartalmazzák az összes eszenciális aminosavat, persze egyesek sokkal rosszabb arányban. De ha jelentős mennyiségű állati fehérjével együtt van fogyasztva, akkor az átlag már messze nem lesz rossz.

2015. máj. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!