Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Multivitamin (kiegészítő)...

Multivitamin (kiegészítő) miért elengedhetetlen tömegeléskor? (Meg úgy általában) Kajával nem lehet a megfelelő mennyiséget bevinni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 18. 23:27
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Mikor elkezdtem a testépítést hobbinak, természetesen szedtem is a csoda vitaminpakkokat, mert a számbarágták, hogy kell, de szerintem normális ember mikor sűrű neonzöldet pisil, akkor rájön, hogy valami nagyon feleslegessel terheli a szervezetét...
2015. máj. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Céltól függ, életkortól, és a rendelkezésre álló élelmiszer minőségétől függ. Mert nem mindegy, hogy csecsemő vagy (D-vitamin, K-vitamin), vagy edző gyerek, vagy gép előtt görnyedő munkás, vagy nehéz fizikai munkát végző, vagy nagymama. Más, és más igények.

Van akinek teljesen megfelelő.


Vitamintól, ásványi anyagtól is függ. Mert pl. 100 g srágarépa 10000 %-ot tartalmaz, azaz az RDA 100 % 100-szorosát.


Én pl. rendszeresen használok cinket, mivel étkezéssel nem tudom bevinni a megfelelő mennyiséget. (Ha elhagyom, akkor egy hónap múlva fehér pöttyök jelennek meg a körmömön).


Egy normális vitamintól (ami nem húszezerszázalékos dózist tartalmaz) bajod nem lehet, nagyrészt kedvező hatásokról számolnak be pl. Mega Daily One használata esetén.

Szerintem testépítés esetén kifejezetten jó (főleg a B, C vitaminok)

2015. máj. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Nekem azért kell (!) szednem pluszba multi vitamint és ásványokat mert anélkül kimerülök. Aki egy héten 6-szor keményen edz, nem csak tinglitánglizik a teremben, az tudja miről beszélek!
2015. máj. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
19%
Heti 6*edzel keményen, de komoly válszolónak tekinted magad a testépítés rovatban... Azért az is szép próbálkozás...
2015. máj. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
19%
ej, ez a legjobb duma, hogy ha nem erzed a kulonbseget akkor nem edzel eleg kemenyen :)
2015. máj. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Tyler913 ***** válasza:

Nem tömegeléskor,hanem általában.


Akkor nem elengedhetetlen,ha olyan mennyiségű és minőségű zöldséget-gyümölcsöt eszel,ami bizony egy átlagembernek messze túl sok és még drága is lenne. Sokan azt hiszik,napi egy almával meg pár salátalevéllel el van intézve a vitaminbevitel,de sajnos ez nem így van. Ha mindent kajából akarnál bevinni,ahhoz napi szinten kilószám kéne enned a zöldséget. Ha van pl. saját biogazdálkodásod,vagy annyi pénzed,hogy megengedhesd ezt magadnak,akkor az a legjobb megoldás.

Én igyekszem zöldséget enni,de sokat jelent a tudat,hogy emellé megvan az optimális mennyiségű vitamin. Mielőtt bárki mondaná,hogy ez csak placebo-hatás: többször is észrevettem magamon,hogy amikor abbahagytam a multivitamin szedését,pár héten belül jött valami betegség (főleg az őszi-téli időszakban). Vitaminnal meg kb. sosem vagyok beteg.

2015. máj. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
0%

" Ha mindent kajából akarnál bevinni,ahhoz napi szinten kilószám kéne enned a zöldséget. "


ez butasag.

2015. máj. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
65%

"Heti 6*edzel keményen, de komoly válszolónak

tekinted magad a testépítés rovatban... Azért az

is szép próbálkozás..."


Talán a testépítés nagymestere vagy azért pöffeszkedsz?

2015. máj. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem meg normalis ember utana olvas valaminek mielott elkezd hulyesegeket terjeszteni. A vizeletedet a B2 vitamin szinezi el, mikor kiurul, teljesen termeszetes dolog, nem terheli meg a szervezeted.


Nyilvan tul lehet elni zoldseg evessel es enyhe vitamin hiannyal is, de eletben maradni meg egeszsegesnek lenni kozel sem ugyan az.


A vitaminok fontossaga nem vitatema hanem kb olyan teny mint az evolucio meg a gravitacio. Ezeket megkerdojelezni csupan butasag. Erdekes hogy a gyogyszerek ellen amiknek oldal hosszu a bizonyitott mellekhatasa altalaban senkinek nincs kifogasa.

2015. máj. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy egy "nagymesternek" miért magyarázkodok, de ha nem gondoskodnék a megfelelő vitamin és ásványi anyag utánpótlásról hanem csak a makrókkal foglalkoznék, akkor tényleg csak heti 3-4 nap edzés menne. Ez tapasztalat és nem érzés, felesleges ezen hőzöngeni.
2015. máj. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!