Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Napi 1.5/tskg fehérjével is...

Napi 1.5/tskg fehérjével is lehet fejlődni?

Figyelt kérdés

2015. máj. 20. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő
2015. máj. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sokan bebizonyították már, hogy lehet napi 1g/tskg fehérjével is fejlődni. Ezt remélem, hogy sokan elolvassák, mert nagyon fontos, hogy aki tömegelni akar, NEM a fehérje fogyasztást kell az egekbe emelni, hanem a SZÉNHIDRÁTOT! Persze addig amég éppen el nem kezd zsírosodni az ember - ez már egyénfüggő dolog, a mennyiség. Én sose vittem be tartósan 2 g/tskg fehérjét, maximum 1-1,5-et.
2015. máj. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vagy a zsírt, ch helyett.


--

Bár a sok szénhidrát meg az inzulin miatt segíti az anabolikus folyamatokat.


De ilyen szempontból meg elvileg a sok fehérje is segíti, az is inzulinogén valamennyire, plusz nagyobb fehérje bevitel mellett (elvileg?) könnyebben működik a fejlődés is.


Nyilván maga a valódi fehérjeigény nem túl sok, még 1 vagy 0,8 g/ttkg fehérje alatt is van, de fejlődéshez hallottam már olyat aki 3g/ttkg mennyiséget fogyaszt, mert azt tapasztalta ki, hogy így jobban megy neki. Egyéni.

2015. máj. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Remélem nagyon kevesen olvassák el ezt a szörnyűséget amit ideokádtál... Aki tömeget akar növelni, annak kaloria többlet kell, a fehérje az izmom alap építőköve, elengedhetetlen. Hosszútávon mindenképpen ki kell tapasztalnod, hogy mennyi fehérjére van szükséged, de ketogén diétával is lehet ám tömegelni, nem kell nagybetűvel írni a szénhidrátot.
2015. máj. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki genetikailag nincsen megáldva jó szénhidrát hasznosító képességgel annak 200gramm ch-nál többet teljesen felesleges bevinni. Ezért a dologért 4 gén felelős. A maradék kalóriákat fehérjéből és telítetlen zsírokból érdemes fedezni, és kis kalóriapluszt kell teremteni. Értelmetlen zabálni.


Magyarán a lakosság nagy részének nem SZÉNHIDRÁTRA van szüksége észlény. Ektomorf kisgyerekként megértem hogy sok SZÉNHIDRÁTOT kell bevinned, de a ch nem épít izmot, nem tápanyag csak energiaforrás.


Egyébként senkinek nem jó évtizedeken keresztül kínozni a béta sejtjeit, nem játék a cukorbetegség. A lakosság 10%-a már az sajnos.

2015. máj. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
És lehet fejlődni 1.5tsk fehérjével is.
2015. máj. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kevesebbel is lehet, aki vesebeteg/hiányzik az egyik veséje nekik még ennyit sem szabad, még is fejlődnek, lassabban de fejlődnek.


Én magam részéről 1,5-2 g/ttkg fehérjét fogyasztok.

2015. máj. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezt a 200g szénhidrátos dolgot még nem is hallottam.


200g szénhidrát az 820 kalória. Ha mondjuk vesszük az én adataimat (19 év, 92 kg, 188 cm), akkor a BMR kb. 2000 kcal.

Tömegeléshez legyen mondjuk 2500 kcal (valahol olvastam, hogy a "+500 kcal" egy irányadó érték, úgyhogy általában ezzel dolgozom), de mivel edzek is, ezért a biztonság kedvéért legyen 2700-3000 között (mondjuk 3000 egy nagyobb izomcsoport után).


Számoljunk egy lábnapot:

3000 - 820 kcal = 2180 kcal. Tehát ennyi marad fehérjére és zsírra. Legyen a zsír 30%, hogy adjunk a tesztoszteron termelésnek.


2180 * 0.30 = 654 / 9.3 = 70.3 ~ 70g zsír

2180 * 0.70 = 1526 / 4.2 = 363.3 ~ 363g fehérje

_______________________________

200g szénhidrát

363g fehérje

70g zsír


363 / 92 = 3.94, tehát majdnem 4g / tskg fehérje. Szerintem ez rengeteg, és alapvetően hülyeségnek tűnik, de szerintem marhára félreértek valamit. :D


Érdekelne ez a szénhidrátos elmélet.

2015. máj. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak hasraütöttem, zsír lehet jóval magasabban. És a ch is mehet feljebb ha 92 kiló vagy. Nincsenek ilyen kőbe vésett számok, hogy ennyit vagy annyit kell.


Egyénre kell szabni az étrendet, nyilván egy kövér zsírt leadni vágyó embernek mást mond az ember, mint egy sovány gyereknek. Mivel más mennyiségű és arányú tápanyagra van szüksége.


A fehérjebevitel is függ az izomtömegtől, mondjuk egy diétázó,tornázó anyukának nincs sok fehérjére és ch-ra szüksége, marad a telítetlen zsír ami javítja az inzulinérzékenységét, és nagyon jó lassan hasznosítható energiaforrás. Meg eleve mondjuk egy 50 kilós nőnek sok kalóriára sincs szüksége.

2015. máj. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!