Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha mindig ugyanazokat a...

Ha mindig ugyanazokat a gyakorlatokat csinálom edzéskkor, akkor nem fogok fejlődni?

Figyelt kérdés
Ezért minden edzéskor mindig más gyakorlatokat kell, vagy elég összekeverni őket más sorrendbe?

2015. máj. 6. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
ki kell próbálni többet, és 2-3 havonta lehet váltogatni, cserélni
2015. máj. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de pontosan hogyan? a gyakorlatokat cserélni, vagy kellenek más gyakorlatok?
2015. máj. 6. 14:58
 3/4 anonim ***** válasza:

azt szokták mondani, hogy olyan fél évente kéne kábé edzéstervet váltani. Én ezt úgy értelmezem, hogy kicsit átstrukturálni az egészet. pl. ha eddig úgy edzettél, hogy szépen sorban gyakorlatonként, akkor válts köredzésre, vagy szuperszettekre stb. Van egy csomó fajta edzésterv, olvasgass utána neten. De én pl edzésről edzésre is szoktam váltogatni a gyakorlatokat, pl hátedzésnél 6-7 féléből csinálok mindig 4et. Sok féle lehetőség van.

És ugyanabban az edzéstervben is tudod alkalmazni hétrpl hétre a progresszivitást, súlyok emelése, kevesebb pihenő, nagyobb intenzitás, kontrolláltabb kivitelezés stb.

2015. máj. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De fogsz fejlődni, azokat a gyakorlatokat csináld amik legjobban illenek a testedhez.
2015. máj. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!