Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek ez az étrend...

Szerintetek ez az étrend rendbe van?

Figyelt kérdés
Sziasztok, köszönöm hogy idő szakítasz(totok)rám. 3 hónapja álltam neki edzeni(itthon kézi súlyzóval, fekvőtámasz, húzódzkodás stb.) nem az a célom hogy hú de kilegyek gyúrva, csak szeretem csinálni és szeretnék sportosan kinézni. 22 éves vagyok 174cm, 72kg, testzsíromat nem tudom, de nem vagyok zsíros alkat. Reggelire általában megreggelizem kenyér szalámi stb, ezt követően megeszek még 100 gramm zabpehelyt egy natúr-joghurttal majd leöblítem egy Scitec "100%" Whey pro-val(22gramm fehérje). ebédre mindig mást szoktam enni, de ebéd után mindig eszek zöldséget vagy gyümölcsöt. Edzés után két adag Whey pro-t iszom ( 44g fehérje)+ 40 gramm szőlőcukrot keverek a turmixba, majd jó 100 gramm fehér rizst eszem. vacsorára általában valami könnyűt szoktam enni az is változó, tonhal saláta, vagy más hasonló saláták. Köszönöm szépen a segítségeteket !
2015. máj. 25. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
ez nem étrend.Etrend alatt azt értjuk mikor kiszámolod,hogy naponta mennyi g tápanyagra van szugséged ,és annak megfelelően összeálítasz egy étrendet.aztan én ilyen szalámi helyett egyél inkabb tojast vagy magas hus tartalmu sonkat,kenyér meg legyen teljes kiőrlésü.edzé utan mehet fehérje por de napkozben ha tudod inkabb szilard kajabol vidd be.
2015. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

figyu nem akarom elvenni a kedved, de ez nem étrend, csak leírtad, hogy mit eszel....


az lenne a lényeg, hogy lgalább kábé kiszámold, hogy a te súlyodhoz és alapanyagcserédhez mennyi makrotápanyagra, illetve kalóriára van szkséged (annak megfelelően, hogy tömeget felszedni szeretnél, vagy fogyni)

Aztán, ha megvan, hogy egy nap miből mennyi kell, akkor lehet szépen elosztani, olyan 4-5-6 étkezésre (vannak, akiknek a napi 3 jön be, de én a többszöri kevesebbet támogatom)


Aztán az se mindegy, hogy mindezt miből viszed be. Nem mondom hogy szigorú versenydiéta kell, de azért ügyelni kéne amúgy is a minőségi forrásokra (nem csak az edzés miatt, hanem az egészség miatt). Az egészséges kajálás nem úgy néz ki, hogy megeszem az átlagember ki tudja mit tartalmazó ebédjét, de eszek hozzá gyümölcsöt és hopp egészséges vagoyk (hozzáteszem, a gyümölcsöket amúgy is óvatosan kéne kezelni, mivel magas a cukortartalmuk....)


Amíg alapvető hiányosságok vannak az étrendedben teljesen felesleges fehérjére költeni. Egyébként is lehet simán tápkieg nélkül is fejlődni, de ha az alapvető szükségletei nincsenek meg a szervezetednek, kifejezetten pénzkidobás.


Ajánlom, hogy olvasgass kicsit utána az étrendnek pl. alapismeretek, sárga kapszula című írásokban. (igen, tudom, suttyó, tapló a stílus, de ha azt sikerül ignorálni cserébe lesz egy átfogó képed. Nem szentírás, de hasznos, és a saját igényeid szerint tudod alakítani a diétádat)


hajrá :)

2015. máj. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem rossz, de ezek a fehèrjèk nem fognak sokat segíteni a szalámis szenyó ès az otthoni barmulás mellè. ilyen időben mièrt otthon csinálod?
2015. máj. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. máj. 25. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!