Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés a jelenlegi méretei...

Testépítés a jelenlegi méreteimet megőrizve hogyan tehetem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A nyár beköszöntével rendszeresen akarok edzeni, úgymond testet építeni. De a jelenlegi váll-derék szélességemet nem akarom növelni, sem a mellszélességemet, csak izmosítani. Ezt hogyan érhetem el? Egy példával illusztrálom a dolgot :D

Ha jelenleg a mellbőségem 100cm és nem akarom, hogy nagyobb legyen ez a méret, de izmosítani akarok, akkor ezt hogyan tehetem meg?



2015. máj. 26. 18:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Látom sokan félre értik a nem akarok túl izmos kifejezésemet. A lényeg, hogy nem akarom a jelenlegi méreteimet megváltoztatni. Adonisz indexről remélem sokan hallottak. Egy adott kereten belül akarok mozogni, ezért volt a kérdésem. Tudom, hogy fog változni az izomzatom mérete, de a lényeg, hogy a zsírt akarom eltüntetni ami rajtam van (ha egyáltalán van), és azt izommal pótolni. Ha megnézzük Frank Medrano-t akkor róla se mondhatjuk el, hogy hatalmasak az izmai, de mégis szépen kidolgozott. Ebbe az irányba akarok elmenni én is. Értitek már? Volt néhány szó a szálkásításról, úgy látom, hogy ezt az utat kell járjam. Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 27. 10:14
 12/17 Osynho ***** válasza:
100%

2 folyamat van: szálkásítás (zsír lepucolása, minimális izomveszteséggel, ami sose lesz 0), tömegelés (izmosodás, minél kevesebb zsír lerakódással, ami sose lesz 0). Ezeket lehet váltogatni. Hogy van-e rajta felesleg, azt mi nem igazán tudjuk megállapítani, de a kérdésedből az jön le, hogy van. Viszont a zsírt izommal pótolni nem fogod tudni, izmosodáshoz tömegelni kell, amivel jön fel a zsír is, alkat és étrend kérdése, hogy mennyi.


Az említett úriember testzsír %-át kivételes genetikával, komoly edzésmunkával és gyógyszertári pontossággal betartott étrend mellett lehetséges megközelíteni, és/vagy cuccolva. Minél több zsírt pucolsz le, annál több izom is fog lemenni, ezért is lehetetlen nagy és szálkás testet elérni naturálban.

2015. máj. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Akkor én a szálkásítás folyamatát kell végezzem, mert nekem nem a tömegnövelés a szándékom. Utolsó válaszadó, nagyon szépen köszönöm a hozzászólásodat. Való igaz, hogy nem lehet látni hatalmas izmokat hihetetlen szálkásnak!

Még egyszer köszönöm!

2015. máj. 27. 18:12
 14/17 A kérdező kommentje:
A calisthenics edzésterv szálkásításra alkalmas, nem pedig tömegnövelésre igaz?
2015. máj. 30. 15:26
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
OMG dehogy. A szalkasitas az zsiregeto dietat jelent nem szalkasito edzest, mert olyan nincs. Tini magazinok fogyokuranak neveznek, na mi pont ezert nem hivjuk fogyokuranak.
2015. máj. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ami után kiírtam meg is kaptam a "helyes" szálkásítás folyamatát. Ha eddig nem edzettem és most elkezdek, de étrendem a szálkásításhoz megfelelő lesz, akkor fog valamennyit az izomtömegem növekedni vagy csak szálkásodik?
2015. máj. 31. 08:12
 17/17 anonim ***** válasza:
Szálkásításnál csökken az izomtömeg.
2015. máj. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!